كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زن شورشی ؛ زندگی و مرگ رزا لوگزامبورگ

زن شورشی ؛ زندگی و مرگ رزا لوگزامبورگ

نويسنده: ماکس گالو
مترجم: مجيد شريف
ناشر: رسا
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 540
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 2 

 

مروری بر کتاب

رزا لوکزامبورگ، یکی از بحث انگیزترین زنان دوران جدید، در 1871 در لهستان به دنیا آمد و در 1919 در آلمان، به دست عوامل نظامی گروههای فشار غیر رسمی به قتل رسید. 
رزا، پیش از هر چیز، به عنوان یک مبارز سیاسی و نظریه ‏پرداز انقلابی چپ مشهور گشته است. اما زندگی و مرگ وی نشان می‏دهد که ابعاد وجودی او بسی متنوعتر و فراعتر از این است.نویسنده این اثر، ماکس گالو، در پروراندن داستان زندگی و مرگ این زن شورشی موفق بوده است.

وی در بررسی زندگی، شخصیت و مرگ رزا تنها به ابعاد سیاسی و فکری بسنده نکرده، بلکه به جنبه ‏های خانوادگی، عاشقانه، روحی و اخلاقی او نیز پرداخته است: به عنوان یک انسان عاشق، کوشنده و کمال‏جو، و به عنوان زنی در تلاش پیوسته برای کسب هویت، شکوفایی، آزادی و استقلال....پس بکوش تا یک موجود انسانی بمانی... و این بدان معناست که محکم، روشن‏بین و سرزنده باشی... یک موجود انسانی ماندن، یعنی اگر نیاز باشد، تمام زندگی خود را، شادمانه، بر ترازوی بزرگ سرنوشت« افکندن، اما، در همان حال، از هر روز آفتابی، از هر ابر زیبا به وجود آمدن...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زن شورشی ؛ زندگی و مرگ رزا لوگزامبورگ

  • ناشر: رسا
  • کد کتاب: 82305 - 106/8
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رزا لوگزامبورگ, ماکس گالو, مجيد شريف, مارکسیسم, کمونیسم, جامعه شناسی سیاسی, زندگینامه, تاریخ سیاسی, کتاب زن شورشی ؛ زندگی و مرگ رزا لوگزامبورگ