کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
زن در تاریخ اسلام

زن در تاریخ اسلام

نویسنده: نزهت احمدی
ناشر: کویر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 516
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

آن چه در فرهنگ سیاسی برای مردان،قدرت و توانمندی محسوب شده برای زنان،قساوت و سنگدلی تلقی شده است و آن چه در فرهنگ اجتماعی برای مردان،درایت و هوشیاری خوانده شده برای زنان،مکر و حیله قلمداد شده است.این است که پژوهش دز خصوص زنان در تاریخ نه تنها با ضعف منابع روبروست که با حب و بغض ها و تحریف هایی بیش از آنچه تاریخ مردان را ملبس می کند درگیر است .اما واقعیت این است که ضعف ها و کاستی ها نمی بایست بهانه ای برای حذف نام زنان از پیشینه پر افتخار تاریخ این سرزمین باشد.

با این منظور و هدف بوده است که سال هاست انجمن زنان پژوهشگر تاریخ رسالت تحقیق و پژوهش در تاریخ زنان را سرلوحه اقدامات خود ساخته است و بر آن بوده تا با فراهم آوردن زمینه های مناسب،توجه محققان را به این بخش مورد غفلت جلب نماید. سمینارزن در تاریخ اسلام از قرن 7 تا 13 هجری نیز به عنوان چهارمین سمینار انجمن نمونه ای از این تلاش تلقی می شود. تلاشی که بی پاسخ نماند و به لطف محققان و پژوهشگران عرصه تاریخ و فرهنگ به سهم خود توانست گوشه هایی از این پرده غفلت را از روی حقایق وجودی تاریخ زنان بالا زند.

گروهی از زنان از جمله لکعاء بنت عیص در کعبه به خدمت بت‌ها مشغول بوده‌اند.چندشوهری در عربستان پیش از اسلام، رایج بود. در قرآن، از زنده به گور کردن فرزندان دختر در عربستان قبل از اسلام، سخن رفته‌است. از احادیث و تواریخ نیز برمی‌آید که این عمل در جامعه عرب قبل از اسلام، کاملاً رایج بوده‌است.

با این حال، راه زنان برای دست یافتن به مزایای اجتماعی هرگز بسته نبوده‌است. خدیجه دختر خویلد ثروتمندترین زنان قریش بود و هند دختر عتبه بسیار قدرتمند بود و در احد در کنار مردان علیه سپاه اسلام می‌جنگید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زن در تاریخ اسلام

  • ناشر: کویر
  • کد کتاب: 100959 - 93/1
  • موجودی: در انبار
  • 330,000ریال
  • 250,000ریال

برچسب ها: نزهت احمدی, تاریخ اسلام, زن در اسلام, زنان عرب, تاریخ عرب, حقوق زن در اسلام, جامعه شناسی زنان, کتاب زن در تاریخ اسلام