كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زن درون ؛  شرح و تفسیر اسطوره یونانی اروس و سایکی

زن درون

نویسنده: رابرت جانسون
مترجم: فریدون معتمدی
ناشر: بافکر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 143
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

شرح و تفسیر اسطوره یونانی اروس و سایکی ؛ عشق و روح

کتاب "زن درون" شرح و تفسیر اسطوره یونانی اروس و سایکی(عشق و روح) است.دکتر رابرت جانسون اسطوره جاودانگی روح پس از رسیدن به عشق را با توجه به نماد شناسی یونگ تحلیل می کند و از این منظر راه تعالی زن درون(سایکی) و در نهایت یک پارچه شدن شخصیت انسان را شرح می دهد.اسطوره ها سرمایه هایی گرانمایه از بینش و فراست روان شناختی هستند.

آنها را یک شخص یا فرد شناخته شده ای ننوشته است بلکه زاده نیروی خیال و آزمون و خطاهای همه افراد یک فرهنگ در دوران های مختلفند.اسطوره اروس و سایکی(عشق و روح) یکی از آموزنده ترین قصه هایی است که درباره سرشت زنانگی یا زن درون وجود دارد.

..اسطوره‌ها سرمایه‌هایی گرانمایه از بینش و فراست روان‌شناختی هستند. آنها را یک شخص یا فرد شناخته‌شده‌ای ننوشته است، بلکه زاده نیروی خیال و آزمون و خطاهای همه افراد یک فرهنگ در دوران‌های مختلف‌اند. اسطوره اروس و سایکی (عشق و روح) یکی از آموزنده‌ترین قصه‌هایی است که درباره سرشت زنانگی یا زن درون وجود دارد و پیشینه آن به پیش از مسیحیت می‌رسد. «سایکی» دختری است زیباروی که هیچ مردی جرات نزدیک شدن به او را ندارد.

سایکی را برای زیبایی‌اش می‌پرستند و این موجب خسارت «آفرودیت»، ایزدبانوی زیبایی، می‌شود، به طوری که دستور مرگ سایکی را صادر می‌کند. اما در آخرین لحظه «اروس»، ایزد عشق و پسر آفرودیت، در دام عشق سایکی می‌افتد و داستان ادامه می‌یابد. کتاب حاضر، شرح و تفسیر این اسطوره یونانی است. نگارنده، اسطوره جاودانگی روح (psyche) پس از رسیدن به عشق(Eros) را با توجه به نمادشناسی یونگ تحلیل می‌کند و از این منظر راه تعالی زن درون (سایکی) و در نهایت یکپارچه شدن شخصیت انسان را شرح می‌دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زن درون ؛ شرح و تفسیر اسطوره یونانی اروس و سایکی

  • ناشر: بافکر
  • کد کتاب: 75935 - 88/2
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 5 یا بیشتر 105,000ریال

برچسب ها: رابرت جانسون, فریدون معتمدی, آنیما, انیموس, روانشناسی یونگ, جامعه شناسی زنان, روانشناسی زنان, روانشناسی اجتماعی, زنان, روانشناسی تحلیلی, روانشناسی اجتماعی, خودشناسی, کتاب زن درون