کتاب زن از نگاه ادیان  فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات آوند اندیشه

زن از نگاه ادیان 

نویسنده: ویل دورانت
مترجم: علی فتحی لقمان
ناشر: آوند اندیشه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 72
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ : 1


مروری بر کتاب 

نقشی را که عاملی همچون دین درفرآیند سازمان اجتماعی بازی کرده است، به هیچ روی نمی توان نادیده گرفت .اصول اخلاقی حاکم و رایج در میان یک قوم یقیناً آمیزه ای است از آن چه که خود در طی روزگاران به صلاحدید خود مقرر کرده اند و آن چه که نخبه های اجتماعی و رهبران دینی آنها به ارمغان آورده اند .

از این رو توجه به این که یکی از مهم ترین عوامل موثردرتاریخ تمدن بشری، یعنی دین ، از چه زاویه ای به نیمی از صاحبان تمدن ، یعنی زنان ، نگریسته و نیز عنایت به این که مدعیان و پیروان دین تا چه اندازه ای به این نگاه پای بند یا از آن گریزان بوده اند می تواند علاوه بر حلاوتی که دارد بسیار آموزنده باشد .

زن حقيقتي است كه در طول تاريخ، فراز و نشيب‌هاي فراواني را تحمل كرده و از زنده به گور شدن تا خدايي شدن را به خود ديده است.هويت زن، هويت جامعه است و در واقع،ارزش گذاشتن به زن و كمالات و خدمات بي پايان او،ارزش گذاشتن به تمام اقشارجامعه است. با نظري به تاريخ حيات زن،اين نكته آشكار مي‌شود كه هرگاه زن جان و روان خويش را پاك نمايد، به عوالم روحاني گرايد و هربار كه ضمير خويش را از نگار هوس و ظاهرسازي‌ها بزدايد، چنان با عظمت و نيرومند مي‌شود كه حتي ممكن است تعيين سرنوشت تاريخ ملتي، به اراده او بستگي پيدا كند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زن از نگاه ادیان

  • 100,000ریال

برچسب ها: ویل دورانت, علی فتحی لقمان, جامعه شناسی زنان, تاریخ ادیان, روانشناسی زن, زن در اسلام, زنان, کتاب زن از نگاه ادیان