منو
سبد خرید

زنی ناتمام

زنی ناتمام
درحال حاضر موجود نمی باشد
زنی ناتمام
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 89041
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

زنی ناتمام

نويسنده: لیلیان هلمن
مترجم: ساناز صحتی
ناشر: مرغ آمين
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 286
اندازه كتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

«به چشمهایم زل زد و گفت: «با هم درستش می‌کنیم». چه لذّتی داشت این با هم، حتّی اگر با هم، هیچ چیزی هم درست نمی‌شد، حتّی اگر تمامِ سرمایه ام بر باد می‌رفت، حسّی که به واژهٔ «با هم» داشتم را با هیچ چیزی در این دنیا، معاوضه نمی‌کردم. تنها کسی که وحشتِ تنهایی را درک کرده باشد، می‌تواند حسِّ مرا در آن لحظات درک کند.

در نيواورلئان به دنيا آمدم از مادري به نام جوليانيوهاوس.اهل دموپوليس از ايالات آلاباما كه عاشق مردي به نام مكس هلمن شده بود و عاشق او هم باقي ماند....

نام هلمن با مفهوم دیگری هم گره خورده است: مک کارتیسم. می‌دانیم که این واژه اصطلاحی است برای اشاره به فعالیت‌های ضدکمونیستی سناتور آمریکایی، جوزف مک کارتی، در آغاز دوره جنگ سرد که موجب شد موجی از عوامفریبی، سانسور، فهرست‌های سیاه، گزینش شغلی، مخالفت با روشنفکران، افشاگری‌ها و دادگاه‌های نمایشی و تفتیش عقاید، فضای اجتماعی دهه 1950 آمریکا را دربرگیرد.

بسیاری از افراد به ویژه روشنفکران، به اتهام کمونیست بودن شغل خود را از دست دادند و به طرق مختلف آزار و اذیت شدند. (نکته جالب توجه، شباهت زیاد این مبارزه ضد کمونیستی با روش‌های مرسوم در کشورهای کمونیستی بود.) در این جریان، هلمن از دادن نام افرادی که طرفدار کمونیسم بر شمرده می‌شدند به کمیسیون فعالیت‌های ضدآمریکایی مجلس نمایندگان خودداری کرد و به همین دلیل او و همسر داستان نویسش دشیل هامت در فهرست سیاه قرار گرفتند و تا مدت‌ها از داشتن شغل در حوزه هنر و ادبیات محروم بودند.

این رویدادها که در خاطرات هلمن موسوم به «زمانۀ رذل» (۱۹۷۶) بازتاب یافته‌اند حاکی از انطباق ایده‌های آزادی خواهانه او با رفتارهای عینی‌اش در هنگامه‌های مقتضی بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات