منو
سبد خرید

زنگها برای که بصدا در می آید

زنگها برای که بصدا در می آید
درحال حاضر موجود نمی باشد
زنگها برای که بصدا در می آید
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 129680 - 115/4
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 55
0 ریال

زنگ ها برای که بصدا در می آید

نویسنده: ارنست همینگوی
مترجم: ر. نامور
ناشر: صفی علیشاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 325
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 5

کمیاب  - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

زنگ ها برای که به صدا در می آیند رمانی از ارنست همینگوی (1899-1961)، نویسنده امریکایی که در 1940 منتشر شد. این اثر که میتوان آن را ماحصل ایدئالیسم روشنفکران سالهای 1930 و نیاز آنها به التزام و به جبران انحرافهای خود دانست، نخستین رمان مردم‌پسند نویسنده بود که اتفاقاً بنابر قول شایع، آن را بدین منظور نوشته بود تا شهرت سابق خود را در تجاهر به فسق «جبران» کند.موضوع کتاب جنگ داخلی اسپانیا میان جمهوریخواهان و سلطنت‌طلبان فاشیست است.

... اما دختر جوانی نیز هست به نام ماریا که مورد تجاوز فاشیستها قرار گرفته و پیلار او را نجات داده است. جردن شریک زندگی چریکها میشود و به ماریا دل میبازد، مرگ بالای سر آنها چرخ میزند؛ پیلار و جردن و ماریا آن را نزدیک خود حس میکند. بنابراین، باید تمام زندگی خود را در همین چند روز بگذرانند.

عشق دارویی برای گذشت زمان و تنهایی و مرگ است، و بر اثر حضور این سه به چنان حدت هیجان‌‌آوری میرسد که تا عمق تن و طبیعت و اشیا پیش میرود. در این هنگام فاشیستها حمله میآورند و گروه چریکی مجاور آنها را قلع و قمع میکنند. جردن پی میبرد که انفجار پل فایده‌ای نخواهد داشت.

با این همه، ستاد ارتش تصمیم به حمله تعرضی میگیرد. جردن مأموریت خود را انجام میدهد ولی درحین انفجار پل پایش میشکند پس به دیگران دستور میدهد که بگریزند و خود همانجا در حاشیه جنگل، پشت مسلسل مینشیند و منتظر آمدن دشمن میماند. بیشک میخواسته است زندگی کند، ولی اکنون مرگ را میپذیرد، زیرا از این مرگ حاصلی به بار می آید.

داستان کتاب از جنگهای داخلی اسپانیا گرفته شده و در آن شور انقلابی، زندگی تلخ و شیرین، کینه ها، عشقها، پیروزیها و شکستهای مردمان ساده چنان نقاشی شده که بسیاری آنرا برجسته ترین اثر نویسنده دانسته اند..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات