منو
سبد خرید

زنگها برای که بصدا در می آید

زنگها برای که بصدا در می آید
-16 %
زنگها برای که بصدا در می آید
  • موجودی: موجود
  • مدل: 129679 - 114/3
  • وزن: 0.60kg
590,000 ریال
700,000 ریال

زنگ ها برای که بصدا در می آید

نویسنده: ارنست همینگوی
مترجم: ر. نامور
ناشر: صفی علیشاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 298
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1336 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : در حد نو ؛ با گالینگور صحافی مجدد شده

 

مروری بر کتاب

زنگ ها برای که به صدا در می آیند رمانی از ارنست همینگوی (1899-1961)، نویسنده امریکایی که در 1940 منتشر شد. این اثر که میتوان آن را ماحصل ایدئالیسم روشنفکران سالهای 1930 و نیاز آنها به التزام و به جبران انحرافهای خود دانست، نخستین رمان مردم‌پسند نویسنده بود که اتفاقاً بنابر قول شایع، آن را بدین منظور نوشته بود تا شهرت سابق خود را در تجاهر به فسق «جبران» کند.موضوع کتاب جنگ داخلی اسپانیا میان جمهوری خواهان و سلطنت‌طلبان فاشیست است.

... اما دختر جوانی نیز هست به نام ماریا که مورد تجاوز فاشیست ها قرار گرفته و پیلار او را نجات داده است. جردن شریک زندگی چریک ها میشود و به ماریا دل می بازد، مرگ بالای سر آنها چرخ می زند؛ پیلار و جردن و ماریا آن را نزدیک خود حس می کند. بنابراین، باید تمام زندگی خود را در همین چند روز بگذرانند.

عشق دارویی برای گذشت زمان و تنهایی و مرگ است، و بر اثر حضور این سه به چنان حدت هیجان‌‌آوری میرسد که تا عمق تن و طبیعت و اشیا پیش میرود. در این هنگام فاشیست ها حمله می آورند و گروه چریکی مجاور آنها را قلع و قمع می کنند. جردن پی میبرد که انفجار پل فایده‌ای نخواهد داشت.

با این همه، ستاد ارتش تصمیم به حمله تعرضی میگیرد. جردن مأموریت خود را انجام میدهد ولی درحین انفجار پل پایش میشکند پس به دیگران دستور میدهد که بگریزند و خود همانجا در حاشیه جنگل، پشت مسلسل می نشیند و منتظر آمدن دشمن می ماند. بی شک میخواسته است زندگی کند، ولی اکنون مرگ را می پذیرد، زیرا از این مرگ حاصلی به بار می آید.

داستان کتاب از جنگهای داخلی اسپانیا گرفته شده و در آن شور انقلابی، زندگی تلخ و شیرین، کینه ها، عشق ها، پیروزی ها و شکست های مردمان ساده چنان نقاشی شده که بسیاری آنرا برجسته ترین اثر نویسنده دانسته اند..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات