زندگی گوته

زندگی گوته

نویسنده: جرج هنری لوز
مترجم: ساسان اطهری نژاد

ناشر: شرکت توسعه کتابخانه های ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 430
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

مروری بر کتاب 

در تمام اعصار از زندگی بزرگان درس‌های پرباری گرفته شده آنان در تمامی دروه‌ها، محرک‌های پرقدرتی برای آرزوهای شریف بوده‌اند؛ در حکم اسلحه خانه‌هایی بوده‌اند که قدرت ذخیره تسلیحاتی را جهت فتح بزرگترین جنگ‌ها داشته‌اند. در بین خوانندگان این کتاب ممکن است کسانی باشند که ادعادی گوته را در مورد عظمت و بزرگی رد کنند. آنها پذیرفته‌اند که او شاعر بزرگی بود؛ ولی منکر این هستند که انسان بزرگی نیز بود. 

 گوته یک مغز متفکر جهانی است. او در عین حال که شاعری عمیق و حساس است، سیاستمداری مجرب و کارکشته و دانشمندی مبتکر و بزرگ محسوب می شود. اگر چه به مکتب خاصی تعلق ندارد، لیکن شاهکاری از خود به جا گذاشته است که نه تنها بر تمام ادبیات آلمان سایه افکنده، بلکه چون تاجی بر تارک ادبیات اروپایی می درخشد.

« یوهان ولفگانگ ون گوته» فیلسوف، شاعر، نویسنده و متفکر بزرگ آلمانی در ۲۸ اوت سال ۱۷۴۹ در «فرانکفورت» متولد شد و در ۲۲ مارس سال ۱۸۳۲ در «ویمار» چشم ازجهان فرو بست. پدرش مشاور سلطنتی بود و می خواست پسرش یک حقوق دان با تجربه شود. گوته دوران کودکی خود را در آغوش پر مهر خانواده گذراند و تحصیلات اولیه را نزد استادان خصوصی و معلمین سرخانه به اتمام رساند. آنها زبان های یونانی، لاتین، ایتالیایی، انگلیسی، عبری، زبان یهودیان اروپای شرقی، موسیقی و نقشه کشی را به وی آموختند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زندگی گوته

  • 0ریال

برچسب ها: گوته, جرج هنری لوز, ساسان اطهری نژاد, نمایشنامه آلمانی, مقالات ادبی