منو
سبد خرید

زندگی و نقد آثار داستایفسکی

زندگی و نقد آثار داستایفسکی
زندگی و نقد آثار داستایفسکی
درحال حاضر موجود نمی باشد
زندگی و نقد آثار داستایفسکی
زندگی و نقد آثار داستایفسکی
زندگی و نقد آثار داستایفسکی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 104933 - 109/6
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 70
0 ریال

زندگی و نقد آثار داستایفسکی

نویسنده: هانری تروایا
مترجم: حسینعلی هروی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 555
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : نو ؛ لبه روکش کتاب زدگی کوچکی دارد
 

مروری بر کتاب 

آقای هانری تراوا در اول نوامبر 1911 در مسکو زاده شد. خانواده او که در دوران تزاری موقعیت اجتماعی درخشانی داشت در انقلاب اکتبر 1917 خود را از میان امواج انقلاب بیرون کشید. هانری در مدارس فرانسه به تحصیل پر داخت و سرانجام در رشته حقوق به دریافت درجه لیسانس نایل گشت. 
او نخستین رمان خود را به نام روز کاذب زمانی نوشته که خدمت نظام خود را در شهر متیز می گذرانید. ...

...فئودور فیودور داستایوفسکی داستایفسکی داستایسکی نمی دانم هر چیزی که دلتان میخواهد صدایش کنید اما اگر نظر من را بخواهید با (ادوارد هلت کار) نویسنده کتاب زندگی نامه فئودور میخایلویچ داستایفسکی موافق ترم هرچند نزدیک ترین تلفظ به انگلیسی داستایوسکی است.

هانری تراویا صرف نظر از این که خود از نویسندگان درجه اول فرانسه است، آثار نویسندگان روسی را در زبان اصلی می‌خواند، سفرهایی به کشور روسیه کرده و درباره نویسندگان بزرگ روس با سالخوردگان قوم سخن گفته و از آنها روایت‌های شفاهی شنیده است. گذشته از این‌ها، روش او در زندگی نامه‌نویسی یک روش تحلیلی و انتقادی کامل است. بدین معنی که او تنها به شرح حال و بیان حوادث زندگی نویسنده مورد نظر اکتفا نمی‌کند، بلکه معمولاً خلاصه‌ای از آثار اصلی نویسنده را بیان می‌کند، آثار را به محک نقد می‌سنجد و درباره ارزش و تاثیر اجتماعی هر کدام اظهار نظر می‌نماید.

او تاثیر عوامل محیطی زندگی نویسنده را در آثارش نشان می‌دهد، حتی غالباً به ما نشان می‌دهد که اشخاص داستان نویسنده در زندگی عادی او چه کسانی بوده‌اند. چنین است که با خواندن هر کدام از اثار هانری تراویا در زمینه بیوگرافی، گویی تمامی آثار نویسنده مورد نظر او را خوانده‌ایم. آن هم به صورت تحلیلی چنان که مرسوم این نویسنده است. بنابراین بیوگرافی‌هایی که آقای هانری تراویا درباره نویسندگان بزرگ روس نوشته علاوه بر این که به علت تماس مستقیم نویسنده با آثار و محیط روسی از اسناد دست اول محسوب می‌شوند، از جهت دقت و وسعت اطلاعات کم نظیر است. در این زمینه می‌توان از کتاب‌های زیر نام برد: پوشکین، لرمانتوف، تالستوی، گوگول، چخوف، داستایفسکی و آثار دیگر.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات