دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زندگی و مبارزات شهید آیت الله قاضی طباطبائی

زندگی و مبارزات شهید آیت الله قاضی طباطبائی

نویسنده: رحیم نیکبخت میرکوهی
ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 500
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب  

مصور - اسناد

شناخت نهضت ها و انقلاب ها، بدون مطالعه و شناخت رهبران آن، شناختی همه جانبه و كامل نیست. زیرا شخصیت، اندیشه ها، و رفتارهای رهبران هر انقلاب تا حدی منعكس كننده هویت تاریخی آن انقلاب است. با توجه به اوضاع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ایران در سال های آغازین نهضت اسلامی، آیت الله قاضی طباطبائی همراه با امام خمینی، نقش مؤثر و كم نظیری در اشاعه این نهضت در خطه آذربایجان ایفا كردند و در پیروزی انقلاب تا حد زیادی نقش رهبری را در آن سرزمین به عهده داشتند.

کتاب حاضر در پی شناخت همه جانبه زندگی، مبارزات، افکار و اندیشه های شهید آیة اللّه قاضی طباطبایی، از یاران راستین امام خمینی و سربازان واقعی انقلاب اسلامی در خطّه آذربایجان است. گر چه پس از پیروزی انقلاب در همان روزهای نخست بسیاری از اسناد ساواک در تبریز ربوده شد، امّا برخی از این اسناد باقی مانده که با دقّتی قابل تحسین مورد استفاده و ارزیابی قرار گرفته است. در این كتاب با بهره گیری از اسناد، نوشته ها و خاطرات انقلاب سعی شده است فعالیتها، مبارزات و دیدگاههای ایشان مورد بررسی قرار گیرد و گوشه ای دیگر از تاریخ انقلاب اسلامی برای نسل جدید سرزمین اسلامی بازگو شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات