منو
سبد خرید

زندگی و زمانه علی دشتی

زندگی و زمانه علی دشتی
درحال حاضر موجود نمی باشد
زندگی و زمانه علی دشتی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 124947 - 108/7
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 42
0 ریال

زندگی و زمانه علی دشتی

نویسنده: عبدالله شهبازی
ناشر: دانشنامه فارس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 199
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مصور

کتاب زندگي و زمانه علي دشتي اثرعبدالله شهبازي تاریخ پژوه معاصر، توسط مؤسسه فرهنگي و پژوهشي دانشنامه فارس، چاپ 1385 [شهريور 1386] در قطع رقعي و 199 صفحه منتشر شد. در این کتاب علاوه بر آن که می‌توان با شخصيت سياسي علي‌دشتي و افت‌وخيزهاي او در عالم سياست آشنا شد، می‌توان با بعد ديگري از شخصيت او آشنا شد كه در واقع نتیجه تمامي افت‌ و خيزهاي زندگي‌ او به حساب مي‌آيد و آن قدرت نویسندگی و قلم توانمند نگارشی اوست که با آميخته‌اي از اطلاعات وسيع ادبي و تاريخي، سرمايه اصلي او براي ورود به عالم سياست بود و همين‌ها بود كه موقعيت‌هاي ممتاز سياسي و اجتماعي را براي او فراهم كرد.

باتوجه به كتب ادبي مهمي كه دشتي آنها را ترجمه و تاليف كرده، مي‌توان پذيرفت كه شخصيت ادبي او بر شخصيت سياسي وي برتری داشته است. در بخش‌های مختلف این کتاب می‌توان از لابه‌لای مطالبی چون شناسایی علی دشتی به عنوان طلبه آشوبگر، شفق سرخ و غائله جمهوری، دشتی را بهتر بشناسید، علی دشتی دربوشهر ،در شیراز ،در اصفهان ، در طهران ، در تبعید ، در قزوین ، همدان ، در ،کرمانشاه ، مراجعت به طهران ، بعد از کودتای سوّم حوت، نگارش ستاره ایران ،پیدایش شفق سرخ ،علی دشتی و جمهوری ، دشتی و دیکتاتوری رضا شاه ، دشتی، سقوط رضا شاه و حزب عدالت، دشتی و قوام‌السلطنه ، حکومت پهلوی، کمبود گندم و «بلوای نان» ، دشتی سیاستمدار، سفارت در لبنان و قیام 15 خرداد 1342 ، دشتی نویسنده ، از تخت پولاد تا بیست و سه سال و دشتی و «عوامل سقوط» سلطنت پهلوی، با زنگی و زمانه علی دشتی بیشتر آشنا شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات