كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
زندگی و روزگار و اندیشه پوریای ولی

زندگی و روزگار و اندیشه پوریای ولی

نویسنده: حمید حمید
ناشر: ساحل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 210
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب 

پهلوان محمود خوارزمی

سخن از پهلوان پوریای ولی بعنوان چهرهای نامدار در ادبیات عرفانی و دلاوری عباروفنی در تاریخ پهلوانی ایران در حقیقت سخن از چهره ای افسانهائی است که نام وصفتش شهرهای اعسار وفرون است اما نشان و چند و چونیاش را هیچ جنبنده ای که میشناسد ونه آشنایی از آن نشانه ای میدهد .

اما تفاوتی آشکار پوریای ما را از گل کیش اسطوره ای جدا می کند و آن اینکه بهرترتیب پهلوانی پوریا نام روزگاری در خطهی ایران زمین با مردم این دیار زیسته و در خیزشها وسنن و آداب با آنان شریک بوده و از بامی پرآوازه نیز بهره داشته است ….

این کتاب، نه یک کتاب داستانی، که اثری تاریخی است و مولف کوشیده است تا با رخنه به اعناق متون و منابع تاریخی، تاریخ زندگی پهلوان پوریای ولی را استخراج کرده و مکتوب نماید. این کتاب افزون‌بر زندگی‌نامه، شامل اشعار و مکتوبات پوریای ولی نیز می‌باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زندگی و روزگار و اندیشه پوریای ولی

  • ناشر: ساحل
  • کد کتاب: 106350 - 115/2
  • موجودی: در انبار
  • 900,000ریال

برچسب ها: حمید حمید, پوریای ولی, محمود خوارزمی, اساطیر ایران, پهلوانان ایرانی, پهلوانی, تاریخ ورزش ایران, پهلوانی, عیاری, کتاب زندگی و روزگار و اندیشه پوریای ولی