منو
سبد خرید

زندگی و آثار ميگل د اونامونو

زندگی و آثار ميگل د اونامونو
درحال حاضر موجود نمی باشد
زندگی و آثار ميگل د اونامونو
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 152008 - 84/4
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

زندگی و آثار ميگل د اونامونو

نویسنده: خولیان ماریاس
مترجم: مهدی شفیع آبادی
ناشر: کتابسرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 72
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

«دُن میگل دِ اونامونو» متفکر و نویسنده برجسته اسپانیا، در سال ۱۸۶۴ در بیلبائو دیده به جهان گشود. وی در مادرید به تحصیل در رشته ادبیات و فلسفه پرداخت. تلاش او در زمینه ادبیات و فلسفه با نوآوری و نواندیشی‌های بسیاری همراه بود و میراث ارزشمندی از خود برجای گذاشت. جدا از سبک ادبی نو، اندیشه‌های اگزیستنسیالیستی او شهرت دارد.

وی شناخته‌ترین چهره فلسفه در اسپانیا است. اما فلسفه او، مجموعه نظام‌مندی از یک دسته حقایق منطقی نیست، بلکه اونامونو به گونه‌ای ژرف با فلسفه زیسته است. پس از به پایان رساندن تحصیلاتش و رویارویی با ناکامیهای بسیار، سرانجام توانست کرسی زبان یونانی را در دانشگاه سالامانکا بدست آورد.

پیشرفت او تا آنجا بود که در سال ۱۹۰۱ به مقام ریاست این دانشگاه رسید. هرچند که در زمان فعالیتش در این مقام با مشکلات فراوانی روبرو شد. زندگی او سراسر مبارزه و نقاط متناقض بود؛ وی تمام تلاش خود را برای دست‌یابی به دو هدف خویش به کار برد؛ رسیدن به اسپانیایی پیشرفته و پرشکوه و دیگر، پرده برداشتن از بزرگترین پرسش زندگی بشر: چرایی هستی و راز مرگ. در این مبارزه خستگی ناپذیرش مقاله‌ها و رمانهای بسیاری نگاشت که هریک از آنها به تنهایی ما را از عمق نگاه و دغدغه‌های فکری او آگاه می‌کند.

پرداختن به هریک از اهدافش هیچگاه باعث نشد که از هدف دیگرش غافل شود و هر دو هدف خود را به موازات یکدیگر دنبال کرد: اونامونو و اسپانیا - میگل دِ اونامونو به همراه چند نویسنده و شاعر دیگر که نسل ادبی ۹۸ را تشکیل می‌دهند، در راه دست‌یابی به اسپانیایی پیشرفته و نواندیش، سلاح قلم به دست می‌گیرند و به مبارزه می‌شتابند.

این نویسندگان، نگران از آینده اسپانیا، بیش از هرچیز به توصیف اوضاع کشور و تحسین چشم‌اندازهای طبیعی آن می‌پردازند. گروهی این نسل را بازتاب فاجعه از دست دادن مستعمرات اسپانیا در جنگ با آمریکا می‌دانند و گروهی دیگر آنرا نسلی صرفا ادبی معرفی می‌کنند. اما آنچه مسلم است، نگرانی و دغدغه‌های این نویسندگان نسبت به کشور اسپانیاست. این نسل می‌کوشد زیبایی‌های هنر و زبان اسپانیا را احیا کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات