كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
زندگی و آثار ؛ پیتر ایلیچ چایکوفسکی

زندگی و آثار ؛ پیتر ایلیچ چایکوفسکی

نویسنده: پری صفا
ناشر: فاریاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 252
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : درحد نو

مروری بر کتاب 

پیتر ایلیچ چایکوفسکی ؛ زاده ۷ مه ۱۸۴۰- درگذشت ۹ نوامبر ۱۸۹۳، از آهنگسازان سرشناس روسی است.او در مکتب موسیقی آنتون روبنشتاین در کنسرواتور سن‌پترزبورگ به تحصیل پرداخت و در همان جا نیز دانش‌آموخته شد. چایکوفسکی اصول و قواعد موسیقی کلاسیک غربی و جریان موسیقی توصیفی را در روسیه ادامه داد و به ترویج و اعتلای این مکتب در مقابل شیوه موسیقی گروه پنج نفری پرداخت. او اگر چه قواعد سنتی موسیقی اروپا را اساس کارهای خود قرار داد ولی به موسیقی محلی و افسانه‌های روسی بی‌توجه نبود....

چه سعادتی بالاتر از این که سال ها و دهه ها و سده ها در اندوه و شادی میلیون ها انسان سهیم باشی و آن ها تو را محرم پنهان ترین رازهای مکنون قلب خویش بشمارند؟
چه سعادتی بالاتر از این که با موسیقی خود قلب و روح میلیون ها انسان را تسخیر کنی، از شادی و روشنی مالامال سازی، و به آن ها آرامش و بهجت ببخشی؟ این وظیفه ای بود که تاریخ هنر بر عهده پیتر ایلیچ چایکوفسکی گذاشته بود و این سعادتی شیرین بود که سرنوشت نصیب او کرده بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زندگی و آثار ؛ پیتر ایلیچ چایکوفسکی

  • ناشر: فاریاب
  • کد کتاب: 42089 - 13/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پیتر ایلیچ چایکوفسکی, پری صفا, چایکوفسکی, موسیقی, تاریخ موسیقی, موسیقیدانان, موسیقی کلاسیک