دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زندگی من در سه شنبه ها اتفاق می افتد

زندگی من در سه شنبه ها اتفاق می افتد

نویسنده: طاهره علوی
ناشر: قصیده سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 122
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب، متضمن دوازده داستان کوتاه است که از این میان، شش داستان آن برگرفته از تجارب نویسنده از زندگی در فرنگ است .مضمون اصلی داستان‌ها چالشی است که زن معاصر با جهان پیرامون دارد .نویسنده در برخی از داستان‌های کتاب بر آن است بین دو فرهنگ متفاوت و گاه متناقض، تعادل ایجاد نماید ; همچنین با استفاده از طنز، شخصیت‌های داستان را فراتر از موقعیت‌های بحران‌زده قرار دهد .

لابد اگر بگویم زندگی من در سه شنبه ها اتفاق می افتد باور نمی کنید. منظورم این ا ست که اگر بگویم هر اتفاقی در زندگی من اتفاده در این روزه بوده باور می کنید؟ با این حال من در صبح سه شنبه ای که بیست و ششم آذرماه بود به دنیا آمدم.

سی و سه ساله بودم که با شهرام ازدواج کردم .
پنج سال بعد وقتی که جدا می شدیم گفت :« حالا می روی و میبینی که هیچ کس خواهان زنی به سن و سال تو نیست .»
سال بعد شهرام دوباره ازدواج کرد . حالا از ازدواج دوم او دو سال می گذرد . آن شب با سیمین پیاده به طرف میدان ونک به راه افتادیم . دم دمای غروب بود .

نشمیل دو سه قدم جلوتر از ما می رفت ، بعد می ایستاد و نگاهی به پشت سر می انداخت ، مادرش را می دید و لبخندی می زد و باز ورجه ورجه کنان دو سه قدم بر می داشت و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات