منو
سبد خرید

زندگی من ؛ مارک تواین

زندگی من ؛ مارک تواین
درحال حاضر موجود نمی باشد
زندگی من ؛ مارک تواین
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 52675 - 30/3
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 25
0 ریال

زندگی من

نویسنده: مارک تواین
مترجم: ابوالقاسم حالت
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 730
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 
نویسنده کتاب های ماجراهای هاکلبری فین و ماجراهای تام سایر
وقتی دانشگاه یال درجه افتخاری فوق لیسانس در هنرهای زیبا را به من داد بیش از اندازه خوش وقت شدم ؛ زیرا درباره هنر هیچ چیز نمی دانستم ؛ وقتی به من دکترای ادبیات دادند لذت دیگری بردم ؛ زیرا از آثار ادبی هیچ کس جز خودم سر در نمی آوردم.

«مارک تواین»، نویسنده، روزنامه‌نگار و فکاهی‌نویس آمریکایی، با داستان‌های پرماجرای خود همانند «تام سایر» و «هاکلبری‌فین» به شهرت و محبوبیت جهانی رسید. او که به تلفظ و نحوۀ ادای کلمات و جمله‌ها بسیار دقیق و حساس بود، موفق شد نوع جدیدی از گفتار محاوره‌ای را به داستان‌نویسی آمریکا معرفی کند. متن بیش‌تر داستان‌های مارک تواین، برگرفته از رنج، غم و ستم به بردگان و فقرای آمریکا و انگلیس است چرا که خود، از همان کودکی، با این مسائل روبه‌رو بوده و آنها را تجربه کرده است. از جمله آثار درخشان این مرد بزرگ ادبیات می‌توان ماجراهای تام‌سایر، شاهزاده و گدا، زندگی در ساحل رودخانه می‌سی‌سی‌پی، و ماجراهای هاکلبری‌فین را نام برد.

تواین در سال 1904 همسرش را از دست داد و چندی بعد دختر دومش نیز مرد. اندوه نویسنده از این تاریخ به بعد در آثارش هویداست. او که به صورت ذاتی به زندگی خوشبین بود، پس از این اتفاقات دچار سرخوردگی شدیدی شد و یک سال بعد از فوت دخترش درگذشت. کتاب پیش رو به شرح زندگی این نویسندۀ مشهور و محبوب اختصاص دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات