كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زندگی مسلمانان در اتحاد شوروی

زندگی مسلمانان در اتحاد شوروی

نویسنده: شاکر خیال الدین اف
مترجم: گروه مترجمین 
ناشر: موسسه روحانی مسلمامان شوروی
زبان کتاب: فارسی - عربی - اردو
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: رحلی گالینگور - سال انتشار: 1970 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو
 

مروری بر کتاب 

مصور - رنگی

کتاب حاضر شرح مجملی است از 93 قوم مسلمان اتحاد شوروی. مولف پس از شرح کلی ساختار این کشور به بیان مبسوط موضع اسلام و فراز و نشیبی که مسلمانان در امپراطوری روسیه و اتحاد شوروی طی کرده اند می پردازد. و پس از بیان اجمالی تاریخچه مجزای هر یک از آغاز تا عصر حاضر به ذکر آمارهای رسمی سرشماری اتحاد شوروی در باب آنها می پردازد.

سپس زبان و گویش های گوناگون این اقوام از جمله میزان نفوذ زبان عربی و فارسی را در آنها بازگو می کند و از این رهگذر به موضع اجتماعی و مذهبی اقوام می پردازد تا بتواند در مجموع جایگاه هر یک از این اقوام را در ساختار اتحاد شوروی نشان دهد.

 کتاب شامل تصاویری از اماکن باستانی مسلمانان شوروی ، شهرها و زندگی کنونی مسلمانان در شوروی می باشد. 
 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زندگی مسلمانان در اتحاد شوروی

  • کد کتاب: 61317 - 109/0
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: شاکر خیال الدین اف, تاریخ شوروی, مسلمانان شوروی, جمهوری های اسلامی شوروی, تاجیک ها, ازبک ها, ترکمن ها, قزاق ها, ازبک ها, کتب نفیس, کتاب زندگی مسلمانان در اتحاد شوروی