دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زندگی عشق و دیگر هیچ ؛ گفت و شنود با دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن

زندگی عشق و دیگر هیچ

نویسنده: محمدعلی اسلامی ندوشن کریم فیضی
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 580
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

گفت و شنود با دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن

مؤلف در اين كتاب به گفت‌وگو با استاد برجسته حقوق و ادبيات فارسی، آقاي دكتر محمدعلی اسلامي ندوشن پرداخته است. اين كتاب، پس از مقدمه‌ای تحقيقی درباره زندگی و آثار دكتر اسلامی ندوشن، در سه محور كلی تنظيم شده است:
1) زندگی و زمانه
2) تاريخ ايران و ادبيات فارسی
3) درباب فرهنگ

بخش اول گفت‌وگوهای مفصل نويسنده درباره بخشهای مختلف زندگی استاد از دانش‌آموزی تا استادي و نويسندگی است. در بخش دوم يك دوره تاريخ ادبيات فارسي از آغاز تا انجام مورد بررسی قرار گرفته است، با مباحثی پيرامون شاهنامه و فردوسی، مولانا، خيام، شمس تبريزی، سعدی، حافظ. پس از حافظ، دوره مشروطه و شعر نو. اما در بخش سوم مباحث سياسی و اجتماعي مطرح شده و به مسائلی چون: زن و مرد، آينده ايران، آينده جهان، تحولات فرهنگي پرداخته شده و در نهايت نتيجه‌گيری به عمل آمده است.

كتاب« زندگي، عشق و ديگر هيچ » در واقع كارنامه زندگی، آثار و آرا و تفكرات استادي جهانديده و پرتجربه است كه با زباني زيبا و روان در اختيار علاقه‌مندان قرار می گيرد.يكی از مباحث اصلي اين كتاب بررسي شرايط كلانشهر تهران از ديرباز تا  امروز است.

دکتر اسلامی ندوشن ، در شمار شاعران اندیشمند و نویسندگان توانا و برجسته ای است که از سال 1327 اشعارش در مجله ی سخن و برخی از مجلات دیگر انتشار یافت و مورد توجه قرارگرفت. وی در کنار فعالیت های علمی و تحقیقی خود ، از زبان شعر کمتر استفاده کرده است ، اما آنچه از او چاپ و در دسترس قرار گرفته است ، بسیار خوب و نمودار استعداد و ذوق سرشار و قریحت تابناک او در شعر می باشد. استاد بیشتر اوقات خود را صرف در تحقیق آثار علمی و ادبی ایران و ترجمه ی آثار نویسندگان جهان کرده و آثارش در مجلات پیام نو ، سخن ، یغما ، راهنمای کتاب و نگین چاپ شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات