کتاب زندگی شگفت انگیز کورش ؛ دو جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای ایران انتشارات دنیای کتاب

زندگی شگفت انگیز کوروش

نویسنده: شاپور آرین نژاد
ناشر: دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1000
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

از طلوع تا همیشه تاریخ

کتابی که در دست دارید اطلاعات جامعی از دوران کودکی، جوانی و به قدرت رسیدن کوروش تا پایان زندگی وی را در بر می گیرد. مقارن 600 سال قبل از میلاد مسیح. نیسان به نیمه رسیده. بهار روح پرور با همه زیبایی های دل انگیز خود جلوه خاصی به طبیعت بخشیده. همه جا سبز، همه جا گل، همه جا مظاهر قدرت و عظمت صانع کهکشان و افلاک زمین و زمان به چشم می خورد.

داستان کودکی کورش، بزرگ‌مرد تاریخ ایران‌زمین برپایه‌ی نوشته‌های هرودوت تاریخ‌نگار یونانی است. زشتی‌ها و زیبایی‌های زندگی بشر را در زمانی کوتاه، به شکلی استادانه به تصویر کشیده است.

داستان پیمان‌های استوار بین هارپاک، مردوک، کورش، تاسس، مگابرن و... داستان عشق مادر و فرزند، داستان‌های عاشقانه‌ی دختران و پسران جوان، داستان دو کاهن یکی مردک نیک‌منش و دیگری کاچ دژ کردار، در محراب ژونن، داستان بازی‌های کودکان، سنگدلی‌های پادشاه با زندانیان، دستگیری‌های شبانه و شکنجه‌های زندانیان و کشتارهای ترسناک دیکتاتور زمان آستیاگس پادشاه ماد... همه را به نمایش می‌گذارد.

بیشتر ماجراها در زمان کوتاه و جاهای گوناگون رخ می‌دهد، نویسنده از این سود جسته و درست در جایی که یک داستان به اوج می‌رسد، خواننده را به ماجرای دیگر می‌برد، که پیش از این در نیمه وانهاده بود.

فهرست

جلد اول : فرزند سرنوشت
جلد دوم : پارس پیروز

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زندگی شگفت انگیز کورش ؛ دو جلدی

  • 1,300,000ریال
  • 1,050,000ریال

برچسب ها: شاپور آرین نژاد, داستان های فارسی, داستان های تاریخی, کوروش کبیر, تاریخ ایران باستان, هخامنشیان, کتاب زندگی شگفت انگیز کورش, زندگی شگفت انگیز کوروش