كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زندگی را به آواز بخوان

زندگی را به آواز بخوان

نویسنده: جمال میر صادقی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب  

میرصادقی در این مجموعه به بررسی و تحقیق پیرامون 31 نویسنده شاخص داستانهای نوین فارسی از مشروطه تا انقلاب سال 1357 می پردازد ، نویسندگان را به دو دسته ذهنیت گرا و اجتماع گرا تقسیم می کند . از دید او نویسندگان ذهنیت گرا توجهی به نابسامانیهای محیط اجتماعی پیرامون انسان ندارند و از خط و مرزهای سیاسی و مذهبی دوری می گزینند . آنچه در داستانهای این گروه از نویسندگان نمود دارد کیفیت روانشناختی و خصایص انسان است و انسان و درونیاتش قائم به ذات تلقی می شود .

در مقابل ، گروه دوم خصوصیات اجتماعی و سیاسی اجتماع را مورد توجه قرار می دهد و از وابستگی انسان به محیط پیرامونش سخن می گویند . بر مبنای این نظرگاه آثار میرصادقی به گروه دوم تعلق می گیرند ،خواه کیفیتی واقع گرایانه داشته باشند ویا تمثیلی و نمادین . و از این منظر است که داستانهای میرصادقی به شکلی نمایانگر رسالت و تعهدی است که او برای یک نویسنده قائل است .

جمال میرصادقی در سال 1312 خورشیدی در تهران به دنیا آمد . فارغ التحصیل دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران در رشته ادبیات فارسی است .جمال میرصادقی شغل های گوناگونی داشته است ؛کارگری ، معلمی ، کتابدار دانش سرای تربیت معلم ، کارشناس آزمون سازی در سازمان امور اداری و استخدامی کشور و مسئول اسناد قدیمی در اسناد ملی ایران...

فهرست

دو پرنده
آبی
خانه
دلال ها
حاج امیر
مطرود
شکسته
زن
مدرسه
تولد
ستاره 
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زندگی را به آواز بخوان

  • ناشر: نیلوفر
  • کد کتاب: 110255 - 200/2
  • موجودی: در انبار
  • 190,000ریال
  • 155,000ریال

برچسب ها: جمال میر صادقی, داستان های کوتاه فارسی, کتاب زندگی را به آواز بخوان