كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
زندگی در مه

زندگی در مه

نویسنده: یعقوب مرادی
ناشر: حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 159
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

خاطرات اسیر آزادشده ایرانی

مصور

ترفند رادیو و تلویزیون عراق برای جلب توجه این بود که چندین بار اعلام می کردند می خواهیم خبر مهمی را به اطلاع برسانیم تا حواس ها جمع شود. راس ساعت مقرر، یکی از گویندگان تلویزیون عراق،‌ خبر مهم را ابلاغ کرد و فرموده های امام بزرگوار را هم دوسه بار خواند. پذیرش قطعنامه 538 ،‌خبر ناگواری بود که ما را تا دیر وقت شب به گریه بیدار نگه داشت. آن شب حتی آدمهای معمولی آسایشگاه هم غریبانه و مظلومانه گریستند.

یعقوب مرادی در صفحات نخستین کتاب، چگونگی به اسارت گرفته شدنش، ورودشان به بصره و سپس به عراق را نوشته است. در ادامه، به خاطرات شب‌ها و روزهای اسارت، و آزار و اذیت‌های جسمی و روحی که توسط عراقی‌ها صورت می‌گرفته، پرداخته است. فضای آسایشگاه‌ها، اردوگاه‌ها، رفتار سرهنگ‌های عراقی، رفتار دیگر اسرا نیز به خوبی در این کتاب توصیف شده است.

در این کتاب همچنین تلخی‌ها و شیرین‌ها، خنده‌ها و گریه‌ها، دلتنگی اسرا برای خانواده‌هایشان، خاطرات جشن‌ها و اعیاد، عزاداری‌ها و نوحه‌خوانی‌های دَه سال اسارت یعقوب مرادی و سایر دوستانش آمده است. نثر روان، ساده و بی‌ابهام اثر، همچنین استفاده از تفاسیر دقیق و نقل جزئیات، موجب شایستگی متن و موضوع خاطره شده است. آنچه مایه رجحان این کتاب شده است، همانا نادر بودن حوادث و شگفت‌نمودن وقایع است که برای صاحب‌خاطره به وقوع پیوسته است.

این کتاب شرح دلاوریهای یعقوب مرادی اسیر آزاده است که از 20دی ماه 1359 تا 5 شهریور ماه 1369 در اسارت در اردوگاههای عراقی چون ‌رمادیه ،‌موصل ،‌ صلاح الدین... به سر می برد . مرادی که تا قبل از اسارت در جبهه ذوالفقاری خدمت می کرد در این کتاب به بیان خاطرات خود از وضعیت اردوگاههای ، شرایط نامطلوب اسرای ایرانی ، برخورد سربازان عراقی با اسراء و شکنجه هایی آنان ،‌ ‌وضعیت بهداشتی و بسیاری گفته ها و ناگفته ها از دوران اسارت در اردوگاههای رژیم بعث می پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زندگی در مه

  • 120,000ریال

برچسب ها: یعقوب مرادی, ادبیات دفاع مقدس, جنگ ایران و عراق, آزادگان, کتاب زندگی در مه