منو
سبد خرید

زندگی در بی جایی

زندگی در بی جایی
درحال حاضر موجود نمی باشد
زندگی در بی جایی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146074 - 71/4
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

زندگی در بی جایی

نویسنده: هیوا مسیح
به کوشش : م . روان شید

ناشر: قصیده سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

گفت و شنودي با هيوا مسيح

هيوا مسيح يكي از چهره هاي شعر امروز ايران است كه از پس شاعران بزرگ، از نيما و شاملو... تا فروغ و سهراب و ... صالحي ... راه كوبيده و پيش آمده است. استاد بهاالدين خرمشاهي او را موسس "شعر هيوايي" مي نامد. هيوا مسيح ظرف يك دهه حضور، پس از چاپ نخستين اشعارش در آدينه، ناگهان خود را در شناسنامه شعر امروز ايران تثبيت كرد.

استقبال از اشعار و "شعر و نثرهاي" مخصوص به خودش، نزد خاص وعام ، دليل اين حضور است. با او در اين كتاب نه از همه جا و نه با همه سوال ها كه از كودكي تا سوال هايي در امروز به چالش نشسته ايم....

"هیوا مسیح" در گفت و شنود این کتاب از شعر ایران، جریان شعر فارسی معاصر، چهره‌های شاخص شعر و مختصات شعر معاصر، و از آثار خود سخن می‌گوید. هم‌چنین دیدگاه‌های خود را در باب شعر، و اندیشه‌های شاعرانه‌ی خویش را مطرح می‌سازد و علاوه بر آن، از زندگی و کار خویش نیز سخن به میان می‌آورد. 

...می‌توانستم از نزدیک فاصله‌های طبقاتی و درک و فهم و رویا و خیالات و حقایق زندگی مردم سرزمینم را بشناسم، اما باز هم کافی نبود. سفرهای جدی‌تر آغاز شد. مدتی بین کرمانجها، افغان‌ها، کردها، لرها، ترکمن‌ها، یزدی‌ها و... جنوبی‌ها و جاهای دیگر زندگی کردم. زندگی کردن بین مردم به من چگونگی کاربرد زبان و چگونگی یافتن صدای قلب مردم را یاد داد.

یاد داد که چطور سال‌های زیادی گیاه‌خواری کنم، و یاد داد که وقتی تنها هستی و بیمار می‌شوی، چطور بفهمی رنج چیست، درد چیست، شادی چیست؟ عاشق بلندی بودم و هنوز هم هستم. بسیاری از شعرهایم را در بلندی کوه‌ها گفته‌ام. به بسیاری از کوه‌های ایران سفر کرده‌ام".

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات