منو
سبد خرید

زندگی با پیکاسو

زندگی با پیکاسو
زندگی با پیکاسو
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151747 - 84/3
  • وزن: 0.60kg
1,250,000 ریال

زندگی با پیکاسو

نویسنده: فرانسواز ژیلو
مترجم: لیلی گلستان
ناشر: آگه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 416
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت :  نو

 

مروری بر کتاب

مصور

خانم ژیلو در این کتاب مراحل آشنایی و ازدواج و ۷ سال زندگی مشترک خودش رو با پابلو پیکاسو نقاش و هنرمند بزرگ اسپانیایی به تصویر میکشه .    فرانسوا ژیلو نقاش و نویسنده   متولد ۱۹۲۱ پاریس است. او در سال ۱۹۴۳ با پیکاسو آشنا شد   در سال ۱۹۴۶با او ازدواج کرد .این زندگی مشترک پس از ۷ سال به جدایی انجامید .مشخصه ی فرانسوا ژیلو در نوشته هایش   حافظه ی بسیار دقیق او در شرح کامل اتفاقات   و خاطره هایش در طول زندگی با پیکاسو است...

من پابلو پیکاسو را به هنگام اشغال فرانسه، در ماه مه 1943 ملاقات کردم. بیست و یک سال داشتم و حس می کردم نقاشی زندگی من خواهد بود." این شروع می تواند اطلاعات مفیدی که خواننده به آن نیاز دارد را در یک خط در اختیار او بگذارد. این که راوی زمانی که با پیکاسو ملاقات کرده چند ساله بوده است؛ این اتفاق در چه سالی بوده است و به چه واسطه این ملاقات صورت گرفته است. ارتباط فرانسواز ژیلو با پیکاسو، ارتباط عادی ای نیست.

در آغاز این ارتباط خبری از "عشق" نیست اما این ارتباط در طول زمان تغییر چهره می دهد. "هیچ خواستی به جز با او بودن نداشتم و این شروع یک چیز فوق العاده بود. به من گفت مرا دوست دارد. به این زودی نمی شود به کسی بگویی که دوستش داری. او بعدها آن را به من گفت و ثابت هم کرد." با اینکه در طول داستان پابلو پیکاسو به نوعی خواسته یا ناخواسته ژیلو را اذیت می کند اما این ارتباط به زعم راوی تاثیر عمیقی بر زندگی او می گذارد.

ژیلو در پایان این کتاب می نویسد:"در طی آن بعد از ظهری که در فوریه 1944 با هم گذراندیم، پابلو به من گفت که دیدار ما، زندگی مان را روشن کرده است، رفتن من به نزد او پنجره ای بود که گشوده شد و باید گشوده بماند، من هم همین را می خواستم، اما تا وقتی که از ای نپنجره نور بتابد. و وقتی دیگر نوری نتابید بر خلاف میلم آن ر بستم. از آن لحظه به بعد، پابلو تمام پل هایی که مرا به گذشته و او متصل کرد سوزانید. اما همین کار باعث شد تا خودم را کشف کنم و زنده بمانم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات