کتاب زندگی اینشتین فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مقالات،نقد،زندگینامه انتشارات امیر کبیر

زندگی اینشتین

نویسنده: فیلیپ فرانک
مترجم: حسن صفاری
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 599
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1346 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ~ نو


مروری بر کتاب

داستان زندگی آلبرت اینشتین و تاریخ سیاسی و اجتماعی دوران او

فیلیپ فرانک (۱۸۸۴–۱۹۶۶) فیزیک‌دان و ریاضی‌دان و فیلسوف اتریشی بود. وی از فیزیک‌دانان برجسته نیمه نخست سده بیستم بود و در مباحث مختلف فیزیک ریاضی و از جمله در جستارهای نور هندسی و دینامیک سیالات دارای اکتشافات مهمی است. فرانک از نظر فلسفی به اثبات‌گرایی منطقی گرایش داشت و عضو حلقه وین بود.

در سال ۱۸۸۴ در شهر وین پایتخت اتریش متولد شد و تحصیلات خود را در دانشگاه وین به انجام رسانید. وی در ۱۹۰۶ از این دانشگاه رتبهٔ دکتری در علوم گرفت. ۶ سال بعد از آن در ۱۹۱۲ طبق توصیهٔ آلبرت اینشتین در کرسی فیزیک نظری دانشگاه پراگ جانشین وی گردید و تا سال ۱۹۳۸ که کشور چکسلواکی به امر هیتلر اشغال شد در این سمت باقی بود. در سال ۱۹۲۸ در اتحاد شوروی یک رشته سخنرانی در مباحث فیزیک نظری انجام داد.

از سال ۱۹۳۸ به آمریکا مهاجرت نمود و پس از آنکه کنفرانس‌ هایی در دانشگاه هاروارد داد وابستهٔ پژوهش‌ های علمی در دانشگاه نام‌ برده شد و سپس در همین دانشگاه استاد فلسفه علم و فیزیک نظری گردید. در عین حال مدتی در موسسهٔ فناوری ماساچوست (ام‌آی‌تی) تدریس می‌کرد و تا هنگام بازنشستگی در این سمت‌ها باقی بود. سپس ریاست مؤسسهٔ وحدت علم را دارا بود و در عین حال در شمار زیادی از فرهنگستان‌های علمی آمریکا عضو بود.


 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زندگی اینشتین

  • 900,000ریال

برچسب ها: آلبرت انیشتین, فیلیپ فرانک, حسن صفاری, تاریخ سیاسی, اینشتین, زندگی اینشتین, کتاب نایاب, کتاب زندگی اینشتین