دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زندگینامه ویلیام شکسپیر

زندگینامه ویلیام شکسپیر

نویسنده: فیلیپا استورات
مترجم: خسرو شایسته
مقدمه و ترجمه اشعار : حسین الهی قمشه ای

ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 168
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

مصور

این کتاب را می توان یکی از ساده ترین، روشنگرترین و ارزشمندترین کتاب هایی دانست که برای آشنا ساختن جوانان و نوجوانان با زندگی و شیوه کار شکسپیر تاکنون به نگارش در آمده است. تعدادی از بهترین شعرهای شکسپیر به زبان اصلی همراه با ترجمۀ آن ها به قلم حسین الهی قمشه ای در کتاب آمده است، و مترجمان صاحب ذوق می توانند از طریق مقابله آن ها به برخی ظرافت ها و ریزه کاری های ترجمه چنین متن هایی تا حدی پی ببرند.

ویلیام شکسپیر در ۲۶ آوریل سال ۱۵۶۴ در انگلستان در شهر استراتفورد متولد شد. شهرت شکسپیر به عنوان شاعر، نویسنده، بازیگر و نمایشنامه نویس منحصر به فرد است و برخی او را بزرگترین نمایشنامه نویس تمام دوران می‌دانند اما بسیاری از حقایق زندگی او مبهم است.ویلیام شکسپیر در ماه آپریل (احتمالا روز بیست و سوم) در استراتفورد متولد شد.

پدرش شهردار و مادرش فرزند زمین داری محلی بود. شکسپیر احتمالا در مدرسه گرامر استراتفورد تحصیل و در آنجا اطلاعات ارزشمندی درباره لاتین به دست آورده؛ اما ویلیام رهسپار آکسفورد و یا کمبریج نشد. درباره جوانی‌های ویلیام افسانه‌ها یست و در واقع سند مستندی وجود ندارد. اولین مدرکی که ما درباره او پس از مراسم تعمید و نام گذاری داریم از ازدواج او با آنی هاداوای Anne Hathaway در سال ۱۵۸۲ می‌باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات