كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مجموعه زندگانی چهارده معصوم علیهم السلام

مجموعه زندگانی چهارده معصوم علیهم السلام

نویسنده: حسین عمادزاده
ناشر: طلوع
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1370
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ: 5 

کیفیت : عالی ~ درحد نو ؛ روکش جلد کتاب زدگی دارد

 

مروری بر کتاب  

سیره نبی اکرم صلی اللَّه علیه و آله از عصر آن حضرت مورد توجه مسلمین قرار گرفت، گویند نخستین کسی که در این راه قدم برداشت ابو رافع بوده است، وی در حیات حضرت رسول راجع به جنگ احد و موقعیت نبی اکرم در این واقعه مطالبی جمع کرد و هم چنین نام گروهی از یاران پیغمبر را که در این جنگ به شهادت رسیدند ذکر نموده است در قرن دوم هجری که یک نهضت علمی در جامعه اسلامی پدید آمد گروهی به این کار دست زدند که مهمترین آنها محمد بن اسحاق و محمد بن عمر واقدی است، ابن اسحاق شاید اولین مورخ اسلامی است که سیره نبی اکرم را بطور تحقیق بررسی کرده و تدوین ساخته است، مورّخین اسلامی از این مرد بزرگ بسیار استفاده کرده و در کتب خود از وی به عظمت یاد میکنند، و نظریات او را در این موضوع مورد استناد قرار میدهند.

اين كتاب در مورد زندگاني چهارده معصوم (ع) و اتفاقاتي كه در زندگي آنان رخ داده مي باشد. و شامل مطالبي در مورد تولد، دوران كودكي، ازدواج، ارتباط با ديگران، زندگاني شخصي و اجتماعي ائمه (ع) و نحوۀ شهادت ايشان است. همچنين وضعيت اجتماعي زمان در دورۀ هر كدام از معصومين (ع)، بخشي از احاديث منقول از ايشان، معرفي اصحاب، فرزندان، بيان صفات و مناقب ايشان، مسافرت ها، صورت و سيرت، مقام علمي، نصايح، كنيه و القاب، وجه تسميه القاب، اخلاق، آداب معاشرت، وصايا، خطبه، زوجات، شهادت، آرامگاه آن حضرات، فضيلت و ثواب زيارت امام، تاريخ جغرافيايي آرامگاه و قصيده و اشعاري در مدح ايشان است.

ازدواج عبدالله با آمنه در چهارده قرن پيش بيست و چهار سال از سن عبدالله بن عبدالمطلب گذشته بود كه با آمنه ازدواج كرد ، چند روزي نگذشته بود كه از نوعروس زيبا و همسر مهربانش خداحافظي و براي تجارت بشام مسافرت كرد هنگاميكه بمكه برميگشت در يثرب (مدينه) وفات يافت و خبر اندوهبار مرگ وي زن جوان و باردار و عزيزش را داغدار و غمگين ساخت ، ارثيه عبدالله كنيزي بنام بركة (ام ايمن) و پنج شتر و چند تكه اسباب خانه بود.

فهرست

بخش اول حالات و خصوصیات حضرت خاتم النبیین صلی اللَّه علیه و آله
بخش دوم (زندگانی امیر المؤمنین علیه السّلام)
بخش سوم زندگانی حضرت مجتبی علیه السّلام تا حضرت عسگری علیه السّلام
بخش چهارم در امامت ائمه دوازده گانه و زندگی امام دوازدهم علیهم السلام

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مجموعه زندگانی چهارده معصوم علیهم السلام

  • ناشر: اسلامیه
  • کد کتاب: 114453 - 82/2
  • موجودی: در انبار
  • 700,000ریال
  • 480,000ریال

برچسب ها: حسین عمادزاده, تاریخ اسلام, تاریخ شیعه, امامان, چهارده معصوم, اسلام, شیعه, کتاب مجموعه زندگانی چهارده معصوم علیهم السلام