منو
سبد خرید

زندگانی نو

زندگانی نو
زندگانی نو
درحال حاضر موجود نمی باشد
زندگانی نو
زندگانی نو
زندگانی نو
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 150895 - 4/3
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

زندگانی نو

نویسنده: دانته الیگیری
مترجم: فریده مهدوی دامغانی
ناشر: تیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 181
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

... من شاعری را در جوانی و بدون استاد آموختم.در همین دوران بود که با ترانه سرایان معروف فلورانس آشنا شده و با آنها مکاتبه می کرده و ترانه های عاشقانه خود را به آنها ارائه می داده است.

تأثیر دانته در ادب و هنر قرون وسطی و پس از آن انکار ناپذیر است. وی از نخستین کسانی بود که هنر را چون واسطه ای ماندنی برای الهام از عالم غیب به کار برد و باب نوعی از ادبیات را گشود که مستقیماً محتوای کتاب مقدس را دستمایه قرار می داد. این نوع تعبیر و نیز تفسیر آیات تورات و انجیل در قالب ماجراهای تخیلی و یا تمثیل های پند آمیز در سایر هنرها نیز رسوخ یافت و تا مدت ها مایه اصلی اغلب آثار قرون وسطی را تشکیل می داد.

در زمان نگارش کمدی الهی حدوداً یک قرن از آخرین جنگ صلیبی می گذشت و هنوز بقایای کینه های سوزان اروپاییان از مسلمانان و پیامبر (ص) در سینه بزرگان مسیحیت می جوشید و چشم خردشان را کور می کرد. بنا براین شگفت آور نیست که هنرمندی چون دانته در خدمت اهداف ایشان در آید. کلیسای کاتولیک در جستجوی آثاری بود که تدین مطلق گرا و روحانیت جزم اندیش کلیسا را توجیه و توصیه نماید.

این کتاب نثر و نظم به زبان ایتالیایی سروده شده است. دانته در این کتاب تحت تاثیر یک دوشیزه ایتالیایی به نام بئاتریس اشعار خود را سروده است. دانته کتاب زندگانی نو را قبل از کمدی الهی سروده است. دانته در نه سالگی دلباخته دختری به نام «بئاتریس» شد که نسبت خویشاوندی هم با او داشت. آشنایی آن دو در یک محفل صورت گرفت. عشق دانته به بئاتریس سال ها ادامه یافت و دانته در ۱۹ سالگی، نخستین اشعار خود را در وصف عشق آسمانی خود سرود و محبوبش بئاتریس را بسان فرشتگان و به پاکی و صفای آنها می دانست.

با وجود آنکه بئاتریس از علاقه و محبت دانته نسبت به خود آگاه بود، با شخص دیگری ازدواج کرد. وی با این کار، آمال و آرزوهای دانته را بر باد داد و روح و قلبش را جریحه دار کرد. دانته حتی در لحظات پایان زندگی نیز این خاطره دردناک را بر زبان می آورد. اما ازدواج بئاتریس چندان دوام نیافت و او در سال 1290 در سن ۲۴ سالگی درگذشت.

دانته که هنوز در آتش بی مهری و سست عهدی محبوب می سوخت و اشعاری شورانگیز در این زمینه می سرود، ناگهان با غم مرگ بئاتریس مواجه شد. او که شاعری تازه کار بود، با غم و اندوه تازه اش به دامان شعر و شاعری پناه برد و شاعری شوریده و توانا گشت و اشعار بسیاری درباره بئاتریس زیبا سرود.

کتاب زندگانی نو نوشته شده در سال1295 است.کتاب بیانگر داستان یک عشق با وقار قرن وسطی و محدودیت های یک عشق با وقار است.برای بسیاری از منتقدین این زندگانی نو می تواند به عنوان یک زندگانی نو یا جدید باشد. در این کتاب بئاتریس تجسمی از عشق دانته است.و دانته این کتاب را در سن بیست سالگی با اشتیاف به میل دانته سروده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات