كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زندگانی فاطمه زهرا (ع)

زندگانی فاطمه زهرا (ع)

نویسنده: جعفر شهیدی
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 291
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1375 ~ 1362

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

یکی از کتاب‌های ماندگار درباره‌ی دخت گرامی پیامبر اسلام (ص) کتاب "زندگانی حضرت زهرا (س)"وشته‌ی استاد سید جعفر شهیدی است که با قلمی مستدل و به دور از تعصب به بررسی زوایای گوناگون زندگانی آن حضرت می‌پردازد. از ویژگی های روایت تاریخی استاد، پرهیز از مجادله‌های تاریخی و داشتن دغدغه‌ی کشف حقیقت بر پایه‌ی مستندات تاریخی است که به قلم ایشان اعتبار می‌بخشد. علامه‌ی شهیدی به قول رسول جعفریان-استاد و محقق تاریخ اسلام- تاریخ نگاری نقاد و تردید زا بود....

در طول چهارده قرن یا اندکى کمتر صدها بار این پرسش‏ها مطرح شده و بدان پاسخ‏ها داده ‏اند چنانکه در جاى دیگر نوشته ‏ام این پاسخ‏ها بیشتر بر پایه مغلوب ساختن حریف در میدان مناظره است نه براى روشن ساختن حقیقت.
بنظر می‌‏رسد در آن روز کسانى بیشتر در این اندیشه بودند که چگونه باید هر چه زودتر حاکم را برگزینند و کمتر بدین می‌‏اندیشیدند که حکومت چگونه باید اداره شود. و به تعبیر دیگر از دو پایه‏ اى که اسلام بر آن استوار است (دین و حکومت) بیشتر به پایه حکومت تکیه داشتند.

گویا آنان پیش خود چنین استدلال می‌‏کردند: چون تکلیف حکومت مرکزى معین شد و حاکم قدرت را بدست گرفت دیگر کارها نیز درست‏ خواهد شد. درست است و ما می‌‏بینیم چون مدینه توانست وحدت خود را تامین کند در مقابل مرتدان ایستاد. و آنان را سر جاى خود نشاند. و پس از فرو نشاندن آشوب داخلى آماده کشور گشائى گردید.

ولى آیا اصل حکومت و انتخاب زمامدار را می‌‏توان از دین جدا ساخت؟ بخصوص که شارع اسلام خود این اصل را تثبیت کرده باشد؟ بهر حال نزدیک به چهارده قرن بر این حادثه می‌‏گذرد. آنان که در آن روز چنان راهى را پیش پاى مسلمانان نهادند غم دین داشتند یا بیم فرو ریختن حکومت را نمی‌‏دانم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زندگانی فاطمه زهرا (ع)

  • 80,000ریال
  • 60,000ریال

برچسب ها: جعفر شهیدی, شیعه, حضرت فاطمه(س), تاریخ اسلام, کتاب زندگانی فاطمه زهرا (ع)