كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زنده بیدار

زنده بیدار

نویسنده: ابن طفیل
مترجم: بدیع الزمان فروزانفر
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 183
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ روکش کتاب پارگی دارد 


مروری بر کتاب

داستان های زنده بیدار یکی از شیرین ترین و عمیق ترین داستان های فلسفی عالم است که نه تنها ابن طفیل حکیم اندلسی به آن پرداخته بلکه ابن سینا و سهرودی دو تن از فلاسفه نامدار ایران نیز به آن توجه کرده اند موضوع این داستان شرح زندگی یقظان و فرزند اوست.

یقظان در نهان با خواهر یکی از سلاطین جزایر هند ازدواج می کند و هنگامی که فرزندی از این پیوند به وجود می آید زن و شوی از بیم برادر نوزاد را در تابوت را به جزیره مقابل می برد ماده آهویی که بچه اش را عقاب ربوده است از ناله طفل متوجه او می شود و به پرورش او می پردازد.

زندگی فرزند نشانی از سیر فکری و فلسفی آدمی است در حقیقت نکات اساسی علم طبیعی والهی است که در جامعه داستان بیان شده است دو ترجمه قدیمی که از رساله ابن سینا و سهرودی دردست است نیز در ذیل ترجمه شیوا و دل انگیز رساله ابن طفیل قرار داده شده است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زنده بیدار

  • 0ریال

برچسب ها: ابن طفیل, سهروردی, ابن سینا, بدیع الزمان فروزانفر, داستان های عرفانی, عرفان اسلامی, تصوف, کتاب های نایاب, کتاب زنده بیدار