منو
سبد خرید

زنبق دره

زنبق دره
زنبق دره
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128191 - 114/4
  • وزن: 0.60kg
1,300,000 ریال

زنبق دره

نویسنده: انوره دو بالزاک
مترجم: م . ا . به آذین
ناشر: اندیشه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1347 دوره چاپ: 6

کمیاب - کیفیت : درحد نو  ~ نو

 

مروری بر کتاب

زنبق دره؛ رمانی از انوره دو بالزاک، نویسنده فرانسوی، که در ۱۸۳۵ انتشار یافت. این رمان، که نخستین بررسی صحنه­هایی از زندگی شهرستان(کمدی انسانی) است، بنیان اصیل و بدیعی دارد. داستان به شکل دو نامه عرضه می­شود:

یکی از این نامه­ ها، که نامه ­ی بلندی است و تقریباً تمام رمان را می­گیرد، اعتراف­نامه کنت فلیکس دو واندنس (خطاب به کنتس ناتالی دو مانرویل است.نامه دیگر که چهار پنج صفحه است جواب کنتس را تشکیل می ­دهد. این دو قهرمان در آستانه ازدواج با یکدیگرند، اما مادام دو مانرویل، که نامزدش را دستخوش خیالها و رؤیاهای دور و دراز و ناگهانی می­بیند، علت این امر را از او می­پرسد. فلیکس دو واندنس با شرح زندگی­اش به این سؤال جواب می­دهد.

ویکنت دو واندنس جوان، که با خشونت و محروم از محبت بزرگ شده است، به مجلس میهمانی که به افتحار دو دانگولم ترتیب داده شده است، می­رود. بانوی بسیار زیبایی در گوشه­ای از سالن در کنارش می­نشیند. نوجوان که مجذوب شده است،به او ابراز علاقه می‌کند. 

کتاب از شاهکارهای اونوره دوبالزاک محسوب می شود و حاوی مطالب ارزنده و آموزنده ی بسیاری است که می تواند راهنمای بسیار خوبی در زندگی جوانان باشد. زنبق دره تراژدی عشقی پاک و بی فرجام است که در آن پسر جوانی عاشق زنی با دو فرزند رنجور و بیمار و همسری پیر و نیمه مجنون می شود.

پسر در تمام دوران زندگی خود محروم از چشیدن محبت پدر و مادر بوده است. زن در دو راهی عشق و خانواده ی خود قرار می گیرد و از آن جا که زنی است مذهبی و متعهد به قوانین خشک و سخت گیرانه ی کاتولیک و کلیسا، تا مدت مدیدی برای عشق خود نهیب می زند اما گویی چشمه ی جوشان عشق در وجود این زن خشکی نمی پذیرد و هر لحظه او را تشنه ی چشیدن آن عشق و لذاتش می کند.

چنان چه طی رخداد حوادثی، زن نسبت به مذهب و دین خود دچار شک و تردید می شود و به ناگاه زندگی خود را پوچ و از دست رفته می پندارد؛ زندگی ای پر از وظیفه و به دور از هرگونه لذت و خوشی! شعله های شک و تردید در وجود زن زبانه می کشند، تا جایی که او سرانجام تصمیم می گیرد لجام عشق را رها سازد و از لذات آن بهره مند گشته و کامیاب گردد اما دیگر خیلی دیر شده است چرا که....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات