منو
سبد خرید

زنان گمشدگان

زنان گمشدگان
درحال حاضر موجود نمی باشد
زنان گمشدگان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 129640 - 115/4
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 55
0 ریال

زنان گمشدگان

نویسنده: آریل دورفمن
مترجم: احمد گلشیری
ناشر: کتاب سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 210
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

زنان گمشدگان، تلاش گروهی زن روستایی را در یونان تصویر می کند که در دوران اشغال آلمان ها به مقاومت دست می زنند و با سروان فاشیستی که از سوی فرماندهان آلمانی خود اداره ی امور روستای آن ها، لانگا، را بر عهده دارد مقابله می کنند. بدین ترتیب دورفمن واقعه ای را که در کشورش، شیلی روی می دهد جهان شمول می کند، واقعه ای که در هرجا و در هر زمان برای هر آدمی ممکن است پیش بیاید. چه کسی می داند که فردا چنین رویدادی در کدام سرزمین دامن آدم های دیگر را نگیرد؟

دورفمن این رمان را با نامی مستعار ( اریک لوهمان ) چاپ کرد به گفته خودش : " اگر پدر حقیقی این نوشته را پنهان کرده ام نه بدین سبب بوده که از ارائه ی فرزندش شرم داشته ام، بلکه بدین علت بوده که پخش کتاب با نام حقیقی من در شیلی و دیگر کشورهای جنوبی آمریکای لاتین ممنوع است. دلیل دیگری نیز برای این کار دارم: رمان من درباره ی ناپدید شدن هزارها مرد و چندین زنی است که به دست پلیس مخفی این دیکتاتوری ها انجام می گیرد.

این آدم ها که در دل شب یا در روز روشن، در خیابان ها، ربوده می شوند هیچ گاه برنمی گردند. بستگان آن ها نه تنها عزیزان خود را از دست می دهند بلکه از بود و نبود آن ها بی خبر می مانند. درست است که این گمشدگان خانه و زندگی و بچه های خود را از دست می دهند اما نکته ی درخور توجه این است که گوری هم ندارند، گویی هرگز به دنیا نیامده اند. طبیعی است که چاپ چنین رمانی هیچ ناشری را پیش مقامات عزیز نمی کند، همان مقاماتی که قدرت آن را دارند که نویسنده را هم ناپدید کنند!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات