كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زنان و مردان با هم برابرند؟ اصلاً چنین نیست

زنان و مردان با هم برابرند؟ اصلاً چنین نیست

نویسنده: آلن پیز - باربارا پیز
مترجم: بیژن پایدار - پگاه پایدار
ناشر: افکار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 117
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

به نظر می رسد جدال بین دو دنیای متفاوت زن و مرد را پایانی نیست .از شوخی ها و طعنه های رایج درباره زنان و مردان که گاه صورت مبالغه آمیزو حتی مبتذل در اغلب فرهنگ ها در جریان بوده است ، گرفته تا بحث های آکادمیک وجدی همه نشان از جدیت موضوع و تلاش برای پرتوافکنی به تاریکی های این دو دنیا دارد.

 نویسندگان در این کتاب با زبان طنز به بیان تفاوت زن‌ها و مردها پرداخته‌اند و راه‌کارهایی برای درک تفاوت میان این دو مطرح کرده‌اند. در بخشی از پیشگفتار به قلم نویسندگان آمده است: «مرد و زن با هم متفاوت‌اند. نه بهتر و نه بدتر، بلکه متفاوت. تنها چیزی که هر دو در آن شریک‌اند تعلق به یک نوع از جانداران است. آن دو در دنیایی با ارزش‌ها و قواعد متفاوت زندگی می‌کنند.

همه این را می‌دانند اما تعداد بسیار اندکی به‌ویژه از مردها حاضر به پذیرش آن هستند. مردها از رانندگی زنان، از سروته گرفتن نقشه، نداشتن حس جهت‌یابی، زیاد حرف‌زدن آن‌ها شکایت دارند. مردها هرگز نمی‌توانند لنگه جورابشان را که گوشه‌ای پرت کرده‌اند، پیدا کنند اما سی‌دی‌های موسیقی‌شان را به طور الفبایی و مرتب بایگانی می‌کنند. زن‌ها همیشه می‌توانند سویچ گمشده‌ی ماشین را پیدا کنند، اما به ندرت مقصدی را در مسیری سرراست می‌یابند. مردان فکر می‌کنند که منطقی‌ترند و زن‌ها اطمینان دارند که منطقی‌ترین‌اند...»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زنان و مردان با هم برابرند؟ اصلاً چنین نیست

  • ناشر: افکار
  • کد کتاب: 85274 - 116/6
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال
  • 88,000ریال

برچسب ها: آلن پیز, باربارا پیز, بیژن پایدار, پگاه پایدار, روانشناسی روابط, زناشویی, ازدواج, روانشناسی تفاوت های فردی, روابط زن و مرد, کتاب زنان و مردان با هم برابرند؟ اصلاً چنین نیست