دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زنان و مامائی برای پرستاران

زنان و مامائی برای پرستاران

نویسنده: پریوش تدین
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور

مامایی یکی از  حرفه های زمینه بهداشت و سلامت است که با بارداری، زایمان و دوره پس از زایمان ، سروکار دارد. در بسیاری از کشورها مامایی یک حرفه پزشکی است..بررسی ها نشان میدهد که مراقبت های مامایی منجر به کاهش استفاده از اپیدورال، با تعداد اپیزیتومی کمتر یا زایمان ابزاری و کاهش خطر از دست دادن کودک قبل از هفته بیست و چهارم حاملگی می شود.

یک ماما به تمام جنبه های بارداری از مراقبت های قبل از تولد تا مراقبت های بعد از زایمان می پردازد. او نوزادان را به دنیا می آورد در حالی که متخصص زنان این کار را انجام نمی دهد.یک ماما همچنین می تواند روش های درمانی مانند بارداری را برای کمک به شما در بارداری ارائه دهد. یکی دیگر از فعالیت های یک ماما، راهنمایی در بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU)  در صورت تولد نوزاد نارس است. او همچنین از بارداری سالم و زایمانتان به شما اطمینان می دهد.

در ایران، در حال حاضر مامایی رشته‌ای کاملاً مستقل و تخصصی است و پرستار- ماما وجود ندارد و در سایر نقاط دنیا نیز به علت اهمیت سلامت مادران رشته مامایی کاملاً مستقل و جدا آموزش داده می‌شود. براساس آمار، در کلیه ایالات آمریکا ایالات دارای پرستار- ماما مرگ و میر و سزارین بالاتری نسبت به ایالات و کشورهای دیگر دارند؛ به عنوان مثال ایالت تگزاس، از ایالات دارای پرستار ماما آمار مرگ و میر مادر و سزارین بالاتر نسبت به سایر ایالات دارد.

اکثر متخصصان زنان و زایمان نیز مراقبت های قبل از تولد را انجام می دهند و برخی از آنها مراقبت های اولیه را انجام می دهند.یک متخصص زنان از همان زمان که اولین قاعدگی را برای پس از یائسگی به پایان می رساند، مراقبت از سلامت باروری وی را به عهده دارد.هر بیماری که بر سیستم تولید مثل تأثیر بگذارد، مانند مواردی که دارای دهانه رحم، رحم، تخمدان، لوله های رحمی یا واژن هستند، توسط یک متخصص زنان تشخیص داده و درمان می شود. متخصصان زنان و زایمان همچنین غربالگری های پیشنهادی مانند معاینه پستان، آزمایش پاپ اسمیر و معاینه لگن را انجام می دهند. آنها همچنین هیسترکتومی و بستن لوله را انجام می دهند. 

مامایی شامل مباحثی از جمله بارداری و زایمان و بیماری‌های زنان، جنین‌شناسی، نوزادان و مراقبت‌های مربوطه، بهداشت، تغذیه مادر و کودک و تنظیم خانواده و ژنتیک ، فارماکولوژی، آناتومی ، بیماری‌های داخلی و جراحی و غیره می‌باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات