کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
زنان نگران

زنان نگران

نویسنده: هالی هزلت استیونز
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: پیکان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نگذاریم که نگرانی و اضطراب روی روابط زناشوئی و کار و تفریح ما اثر نامطلوب بگذارد

آشنا کردن مخاطب با اجزای چهارگانه اضطراب (افکار، احساسات ذهنی، حس های تنی و رفتار) از نکات مثبتی است که باعث می شود راحت تر اضطراب را شناخته و بتوان با آن مقابله کرد.

آیا میدانید که زنان دو برابر بیشتر از مردان دچار نگرانی میشوند. از نظر پزشکی دلیل این تفاوت میان جنسیت ها معلوم نیست. نکته جالب اینجاست که تحقیقات نشان داده در دوران کودکی، دختران بیش از پسران مضطرف و مشوش نمیشوند. اما وقتی به دوران بلوغ میرسند، این تفاوت در میان آنها بسیار مشهود میشود.

آیا نگران امور ساده ای مانند دیر کردن، کارهای خانه یا تعمیرات جزئی خانه و اتومبیل خود می شوید؟ آیا می ترسد شکست بخورید، بازدهی کار شما کاهش یابد یا نتوانید به شکلی که می خواهید ظاهر شوید؟ آیا وقتی نگران می شوید نشانه هایی مانند معده درد، تنش های عضلانی، تحریک پذیری یا مشکل در خوابیدن پیدا می کنید؟ آیا نگرانی در شما ایجاد دفع الوقت و مسامحه می کند؟ آیا از کمبود تمرکز شکایت دارید؟ آیا نگرانی باعث شده است در روابط اجتماعی دچار مشکل شوید؟ آیا ... ؟

نگرانی، هراس، ترس، اضطراب، استرس، تنش و فشار روانی واژه های نام آشنایی هستند. هرچند ماهیت آن ها و تمایزی که با هم دارند کمی برای مردم دارای ابهام است. اگر ناخن خود را می جوید، اگر دارای تیک های عصبی مانند پرش شانه، پلک، لب و مانند این هستید، اگر پای خود را دائما تکان داده و یا به زمین می زنید، اگر دائما با انگشتان خود بازی می کنید، اگر مداد را به میز می کوبید و در صورتیکه به صورت مکرر به دستشویی می روید می‌توان با احتمال بالایی ادعا کرد که دچار یکی از مشکلاتی هستید که ذکر شدند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زنان نگران

  • ناشر: پیکان
  • کد کتاب: 86678 - 44/4
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: هالی هزلت استیونز, مهدی قراچه داغی, استرس, روانشناسی زنان, روانشناسی اجتماعی, ازدواج, زناشوئی, تشویش, اضطراب, دلشوره, روانشناسی استرس, کتاب زنان نگران