كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زنان در جهان و ایران

زنان در جهان و ایران

نویسنده: جونی سیگر - سعید مدنی قهفرخی
مترجم: مهدی خدایی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 104
اندازه کتاب: رحلی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جونی سیگر، نویسنده بخش جهان این کتاب از شخصیت‌های شناخته‌شده بین‌المللی در زمینه امور زنان و مشاور سازمان ملل در این زمینه است. او با ابتکار خود در ارائه وضعیت زنان در جهان به شکل فشرده و در قالب نقشه‌های متعدد و اطلس ‌وار مطالبی را که عرضه‌ شان در حالت عادی شاید بیش از هزار صفحه حجم می‌برد به صورت گویا و خلاصه عرضه کرده است.

اما در میان انبوه این داده‌ها وضعیت کشور ما چگونه است؟ با توجه به خودآگاهی روزافزونی که در میان زنان ایرانی نسبت به وضعیتشان در حال شکل‌گلیری است ارائه شاخص‌های وضعیت زنان در جهان تنها وقتی کامل و راهگشا خواهد بود که با معادل مفصل‌تر همان شاخص‌ها در ایران همراه شود تا درک و شناخت جامع‌تری از وضعیت کشورمان به دست آید. این مهمی است که دکتر سعید مدنی، پژوهشگر مسایل اجتماعی و جرم شناس، براساس فصول و بخش‌های کتاب، اما به عنوان تالیفی مستقل بر عهده گرفته و در ادامه ترجمه فارسی کتاب جونی سیگر ارائه کرده است. فرآیند شکل‌گیری مطالبات زنان در ایران غالبا با مطالبات عمومی برای دموکراسی و عدالت هم‌راستا بوده، در عین حال به شکلی انکارناپذیر روند رو به رشد خود را دارد و از ارتقای کیفی و کمی برخوردار است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زنان در جهان و ایران

  • ناشر: روزنه
  • کد کتاب: 92601
  • موجودی: در انبار
  • 795,000ریال
  • 715,000ریال

برچسب ها: جونی سیگر, سعید مدنی قهفرخی, مهدی خدایی, جامعه شناسی زنان, جامعه شناسی ایران, تاریخ اجتماعی, کتاب زنان در جهان و ایران