منو
سبد خرید

زناشویی در عرفان

زناشویی در عرفان
موجود نمی باشد
زناشویی در عرفان
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 88667
  • وزن: 0.10kg
  • SKU: 33549
0 ریال

زناشویی در عرفان

نویسنده: علی اکبر افراسیاب پور
ناشر: زرین و سیمین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 96
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

عارفان بزرگ در زندگی مشترک خانوادگی

ترویج عرفان اسلامی کار ساده‌ای نیست، در برابر ما سرمایه‌های زیاد، رسانه‌های گسترده و برنامه‌ریزهای پیچیده‌ای در کار است. یکی از آسیب‌های علمی در اخلاق و عرفان اسلامی کم توجهی به نتایج ملموس و پیامدهای این جهانی زندگی معنوی و اخلاقی زیستن است. با توجه به منابع دینی و صریح آیات و روایات می‌توانیم مباحث جدیدی را ذیل عناوین معنویت و موفقیت، مبانی معنوی خلاقیت، تأثیر اخلاق و معنویت در شادزیستن و. . . مطرح کنیم که براستی در سطوحی بسیار عمیق‌تر و در صورتی بسیار جذاب‌تر از آنچه امروزه ارائه می‌شود، مطالب ارزنده‌ای را به دست خواهد داد. رویکرد پیامدگروانه یا نتیجه‌گروانه بسیار جذاب‌تر، انگیزه‌سازتر و برای شروع کارآمدتر است.

باید عرفان اسلامی را به صورت کاربردی ارائه دهند، نمادسازی کنند. اگر در آثار کلاسیک صوفیه، نظری بیاندازیم می بینیم که نه تنها برخی از آنان با زنان، مخالفت جدی داشتند حتی از به کار بردن صیغه های مونث نیز پرهیز داشتند؛ گویی که زن را انسان به حساب نمی آوردند.

برخی از عرفا و صوفیه به حدی با زن مخالف بوده و یا حداقل به او بی توجه بودند که حتی غذایی را که زنان می پختند ابداً به آن دست نمی زدند. اگر ازدواجی هم صورت می گرفت در واقع نوعی ریاضت بود. چرا که در چشم بعضی از ایشان، زندگی زناشویی جایگزین آتش جهنمی بود که صوفی می توانست با تحمل صبورانه یک همسر زشت، کثیف، بدرفتار و . . . . به مراتب عالی تر دست یابد.

...این را بدان که تا یکی هستی و مجردی با خودی. پس تنها نیستی. و چون دو تا شدی بی خودی و لذا تن تو، ها و هویش در می آید از بی کسی اش. زیرا روحت در همسر تو جا خوش می کند ولی همدمی نمی یابد و در آنجا بی کس است و تن تو هم این سوی آن جا مانده است و اینست تنهایی که جدایی و طلاق تن و روح توست که همسرت بین آن دو حائل شده است.

پس انتظار و اندیشه رهایی از تنهایی در ازدواج اساس جهل در ازدواج و زناشویی است و اساس همه مسائل و سوء تفاهمات لاینحل این عرصه. این راز را فهم کن تا زناشویی را جهنم نسازی و مرتکب جنون و جنایت نشوی!...

انسان اھل معرفت، با ھمسرش ھمان معامله ای می کند که با خدایش؛ تقوا، سخاوت، از خودگذشتگی، صبر، اخلاص، انجام وظیفه و ... خشوع.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.