دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زمین سوخته ؛ متن کامل

زمین سوخته ؛ متن کامل
-38 %
زمین سوخته ؛ متن کامل
  • موجودی: موجود
  • مدل: 160780 - 117/3
  • وزن: 0.40kg
750,000 ریال
1,200,000 ریال

زمین سوخته

نویسنده: احمد محمود
ناشر: نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 344
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ : 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛  لبه جلد کتاب افتادگی و چسب خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

زمین سوخته از جمله رمان هایی است که به گفته بسیاری جزو بهترین رمان های ایرانی می تواند باشد. زمین سوخته و مدار صفر درجه رمان هایی هستند که احمد محمود در آن ها پیرامون جنگ سخن گفته. احمد محمود از جمله نویسندگان رئالیست است که خود از اهالی جنوب بوده و جنگ و اثراتش را از نزدیک لمس کرده بنابراین می تواند توصیف بهتری نسبت به سایر نویسندگان از جنگ داشته باشد همچنین بدلیل آشنایی با اقوام جنوبی وی همواره توانسته از ضرب المثل ها، شعر ها و لغاتی که مختص جنوبی هاست در رمان هایش استفاده کند چرا که یکی از ویژگی های احمد محمود این است که او در انتخاب لغات جهت توصیفاتش به شدت حساس بوده.

زمین سوخته روایت 3 ماه تجاوز لشکر عراق به مناطق جنوبی است . موضوع محوری اثر مقاومت مردم در برابر حمله ارتش بعث عراق و سیل اجتناب ناپذیر مهاجرتی است که اتفاق افتاده است. این رمان از منظر راوی درونی و راوی قهرمان روایت می شود. زمین سوخته جزو 5 رمان برتر احمد محمود نیز قرار دارد...

جوان خاکستری پوش روبریم ایستاده است و حرف می زند. نمی دانم چه می گوید. صدایش را نمی شنوم. به لبهایش نگاه میکنم که تند و تند حرکت می کنند و دندانهای نا موزونش پیدا و ناپیدا می شوند. نگاهم از لبانش سرمی خورد رو دماغش. چه بزرگ وبی قاعده به نظرم می آید. بعد به چشمانش نگاه می کنم که انگار کلاپیسه است. حالا، پیشانی جوان خاکستری پوش است. عرق و خاک قاطی هم شده است و تمام پیشانی اش را پوشانده است.

ناگاه از بالای سر جوان خاکستری پوش چشمم میفتد به دستی که در انفجار از شانه جدا شده است و همراه موج انفجار بالا رفته است و تو خوشه خشک نخل بلند پایه گوشه حیاط تنه باران گیر کرده است. آفتاب کاکل نخل را سایه روشن زده است. خون خشک، تمام دست را پوشانده است.انگشت کوچک دست، از بند دوم قطع شده است و سبابه اش مثل یک درد ، مثل یک تهمت و مثل یک تیرسه شعبه به قلبم نشانه رفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات