دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زمین انسانها

زمین انسان ها

نویسنده: سنت اگزوپری
مترجم: سروش حبیبی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه : 190
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

اگزوپری در این كتاب از باورها، آرمان‌ها و تجربیات خویش با نثری شاعرانه سخن می‌گوید.زمین انسان های اگزوپری خاطرات خلبانی اوست وقتی که برای اداره پست، بسته ها و نامه ها را جابه جا می کرد و در زمان جنگ، در بخش غیرنظامی هواپیماها را می پراند.

برای اینکه او با هم قطاران خود- یعنی با هم پروازان خود – فرق داشته باشد، همان کودکی و شاعرپیشگی او کفایت میکرد. از ارتفاع هواپیما، زمین را می شود به هر شکلی دید، اما از ارتفاع اگزوپری- یعنی ارتفاع شعر و کودکی و هواپیما- زمین به شکلی است که در این کتاب آمده است.

 آنتوان دو سنت اگزوپری در سپتامبر 1937 به وزارت هوانوردی فرانسه پیشنهاد کرد که حاظر است به منظور رکورد گیری استقامت از نیویورک به زمین آتش پرواز کند؟ پیشناهادش پذیرفته شد و او به عزم نیویورک به کشتی نشست. در 15 فوریه 1938ساعت شش و نیم صبح این پرواز را شروع کرد. اما هواپیمایش در گواتمالا به هنگام برخاستن وازد و سقوط کرد.

سنت اگزوپری به شدت مجروح شد و در 28 مازس به نیویورک بازگشت. بعد به فرانسه آمد و دست‌نویس مجموعه‌ای از نوشته‌های زیبایش را با خود آورد و تحت عنوان "زمین انسان‌ها" تدوین کرد و در فوریه‌ی 1939 آن را به صورت کتابی منتشر کرد. این کتاب جایزه‌ی بزرگ داستان ادبی فرانسه را برد و در ژوئن همان سال در ایالات متحده به نام "باد و شن و ستارگان" منتشر گردید و به عنوان کتاب ماه برگزیده شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات