كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
زمینه ورزش شناسی

زمینه ورزش شناسی

نویسنده: سیروس جاوید
ناشر: پیروز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1350 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

مقدمه ای بر تئوری ورزش و تربیت بدنی از دیدگاه علوم ؛ آموزش و پرورش ، روانشناسی ، جامعه شناسی ، سیاست و اقتصاد

روان‏شناسی، جامعه ‏شناسی و حرکت‌ شناسی ورزش به صورت آکادمیک، مدرن و مدون از سال ۱۹۶۰ ظهور پیدا کرده و به حدی پیشرفت کرده‌اند که اکنون دانشی مانند جامعه ‏شناسی ورزش جزئی از ورزش شناخته می‌شود. به تعبیر دیگر، از آنجا که در شرایط فعلی، ورزش جدا از زندگی فرهنگی – اجتماعی نیست، ضرورت توجه مدیران به این مباحث دو چندان شده است. 

مهم‌ترین وظایف مدیران ورزشی بر اساس دستاوردهای جامعه‌شناسی ورزش، لزوم شناخت مردم و نیازهای آنها در طبقات اجتماعی گوناگون و برنامه‌ریزی بر اساس آن است.  اشاعه ورزش در جنبه‌های مختلف آن، نوعی سرمایه‌گذاری اجتماعی بوده و هزینه کردن برای آن نوعی پیشگیری در جنبه‌های مختلف محسوب می‌شود که قطعا مفیدتر از درمان خواهد بود. بنابراین مدیران ورزش باید با خلاقیت و حساسیت و شناخت ارزش‌ها و سودمندی‌های ورزش در تمامی ابعاد آن، به صورتی هدفمند در راستای ترویج ورزش در تمامی سطوح جامعه گام برداشته و در مراحل بعد برای ورزش حرفه‌ای و قهرمانی نیز برنامه‌ریزی کنند و برای این دستیابی به این مهم، از علومی مانند جامعه‌ شناسی بهره گیرند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زمینه ورزش شناسی

  • ناشر: پیروز
  • کد کتاب: 47772 - 200/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیروس جاوید, ورزش, تربیت بدنی, روانشناسی ورزشی, جامعه شناسی ورزش, روانشناسی اجتماعی