كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زمینه جامعه شناسی

زمینه جامعه شناسی

نویسنده: ویلیام آگبرن,فرانسیس نیمکوف
مترجم: ح . آریانپور
ناشر: گستره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 540
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 13 

کیفیت : عالی

 


مروری بر کتاب

این کتاب از جمله کتابهای اساسی برای آشنا کردن خوانندگان فارسی زبان با اصول علمی جامعه شناسی است. مترجم در مقدمه کتاب مینویسد:
از زمانی که مفهوم و کلمه جامعه شناسی به ایران آورده شده و نخستین کتاب منظم جامعه شناسی انتشار یافت، بیش از بیست سال میگذرد. ولی گفتنی است که هنوز در این زمینه کتابی جامع به زبان فارسی نوشته نشده است.

اما این کتاب که با همت و دقت بسیار به فارسی ترجمه شد، قسمت بزرگی از این جای تهی را پر میکند. 

ارزش کتاب موقعی بیشتر میشود که بدانیم دکتر آریان پور خود در بسیاری از مسائل اجتماعی و فلسفی و هنری صاحب نظر است و اغلب نظراتش به تصدیق اهل فن، صائب و صحیح است...

شاید احتیاجی به توصیه کتاب نباشد، به دلیل آنکه مترجم و نگارنده کتاب خود بهترین توصیه هاست. زمینه جامعه شناسی که ترجمعه آزاد آقای دکتر آریان پور از چند کتاب آمریکایی جامعه شناسی و از جمله تالیف آگ برن و نیم کوف است که مبنای اصلی کار مترجم دانشمند بوده، کتابی است روشن و منقح و دلپذیر که به بیانی ساده و دور از پیچیدگی بحث های نظری، اصول جامعه شناسی مردمی را بر خوانندگان مشتاق ایرانی عرض میکند...

این اثر را ابتدا به ساکن در ردیف آثار عمومی جامعه شناسی مانند کتاب "درآمدی به جامعه شناسی" بروس کوئن یا "جامعه شناسی" آنتونی گیدنز یا "جامعه شناسی عمومی" دکتر منوچهر محسنی و از این قبیل بدانید که هر کدام برآنند تا طرحی کلی از جامعه شناسی را در جهت نیک شناساندن آن به تصویر بکشند.

دکتر آریان پور را بیشتر باید مقتبس این اثر دانست تا مترجم بمعنای دقیق آن! ایشان از نامداران و زحمت کشان عرصه جامعه شناسی در ایران بخصوص در حوزه ترجمه و معادل سازی لغت می باشند.

در هر صورت این کتاب اثر ارزشمندیست در حوزه جامعه شناسی که تنها با خواندن آن می توان به ارزش کار دو نویسنده آمریکایی و مقتبس و مترجم ایرانی آن پی برد. در وصف آن همین بس که برخی از آن با نام "انجیل روشنفکران" یاد کرده اند! ....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زمینه جامعه شناسی

  • ناشر: گستره
  • کد کتاب: 104516 - 9/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ویلیام آگبرن, فرانسیس نیمکوف, امیر حسین آریان پور, جامعه شناسی, علوم اجتماعی, کتاب زمینه جامعه شناسی