منو
سبد خرید

زمستان 62

زمستان 62
-23 %
زمستان 62
  • موجودی: موجود
  • مدل: 127026 - 112/5
  • وزن: 0.40kg
600,000 ریال
780,000 ریال

زمستان 62

نویسنده: اسماعیل فصیح
ناشر: پیکان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 464
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 3

کیفیت : درحد نو - نو

 

مروری بر کتاب

داستان نقدی است اجتماعی بر فضای روشنفکری پس از انقلاب

بخشی از نوشتار فصیحعمر ما هر کدام حلقه‌ای از یک زنجیر افسانه‌ای است که هرگز جساب نشده. یک ایرانی به گوشه‌ای از یک نسل یک قاره جوان درس فلسفه و عرفان می‌دهد، شاید به این دلیل ساده که یک دریانورد پرتقالی، راه هندوستان را عوضی رفت.

بچه یک جوان تهرانی موقع دنیا آمدن در واشینگتن تلف می‌شود، چراکه خون یک زن نروژی مرضی از پدر معیوب خود در آنگون نروژ به ارث برده بود. دختری تبریزی در تهران آدمکش می‌شود، چراکه یک قاچاقچی در خرمشهر از دست قانون در رفت.
من و ویدا یک شب عصاره گازدار تاکی را در زعفرانیه تهران خوردیم که یک تابستان زیر آفتاب شمال ونیز ایتالیا جان گرفته بود. در این فکرم که الان عصاره روح زیبای او، چشمان چه کسی را در لوس آنجلس سیراب می‌کند؟

دیوانگی محض است، ولی با من می آید آبادان. برای کسی که تازه شش روز است از ناراحتی قلب و ریه و سه شب در «سی سی یو» بلند شده، این پرواز سقوط آزاد با زیرشلواری است از سفینه ی فضایی اقبال. اما می خواهد بیاید و من نمی توانم منصرفش کنم؛ و می آید. یکی لابد از این جهت که یک فرار و سرگرمی از عبوسی و بی تحرکی مرکز می خواهد که فکرش را مشغول کند، و دیگر اینکه مسأله ی سیل بچه هایی که به جنوب ایران می ریزند و و شهید و معلول می شوند جذبش کرده.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات