دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زمان و وجود ؛ به انضمام گفتاری در باب پایان فلسفه و وظیفه تفکر

زمان و وجود ؛ به انضمام گفتاری در باب پایان فلسفه و وظیفه تفکر
-100 % درحال حاضر موجود نمی باشد
زمان و وجود ؛ به انضمام گفتاری در باب پایان فلسفه و وظیفه تفکر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 151177 - 44/2
  • وزن: 0.20kg
230,000 ریال
0 ریال

زمان و وجود

نویسنده: مارتین هایدگر
مترجم: شهاب الدین امیرخانی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 120
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1399 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

به انضمام گفتاری در باب پایان فلسفه و وظیفه تفکر

کتاب زمان و وجود اثری فلسفی به قلم فیلسوف بزرگ آلمانی، مارتین هایدگر است که در آن به درس‌گفتارها و خلاصه‌ی شش جلسه سخنرانی‌ خود درباره‌ی وجود و زمان پرداخته است. مطالعه‌ی این اثر باعث می‌شود درک وسیع‌تری از کتاب اصلی هایدگر، هستی و زمان، پیدا کنید و آن را عمیق‌تر دریابید.

زمان، وجود و رابطه‌ی این دو همواره ذهن اندیشمندان را به خود مشغول داشته و از بزرگ‌ترین پرسش‌ها در تاریخ فلسفه بوده‌اند. فیلسوفان پاسخ‌های گوناگونی برای این مساله ارائه داده‌اند. مثلا عده‌ای زمان را جلوه‌ای از هستی دانسته‌اند؛ یا برخی زیستن در زمان در عین بیگانگی با دیگران را مطرح کرده‌اند. این موضوع یکی از مهم‌ترین مسائل فلسفی‌ست که بسیاری تلاش کرده‌اند پاسخی برای آن بیابند.

زمان برای هایدگر‌ (Martin Heidegger) در جایگاهی مهم قرار می‌گیرد. او در مهم‌ترین کتاب خود به طرز مفصل به این موضوع پرداخته است. در کتاب زمان و وجود (On Time and Being) نشان داده می‌شود که او چگونه دو مفهوم «هستی» و «زمان» را از نو تصور می‌کند و مفهوم تازه‌ای از آن‌ها ارائه می‌دهد؛ مفهومی تحت عنوان رخدادِ از آن خودکننده. این مفهوم جدید به هایدگر برای ایده‌های متافیزیکی و غیرمتافیزیکی‌اش کمک می‌کند.

این کتاب حاوی درس‌گفتارها و خلاصه‌ای از شش جلسه سمیناری‌ست که او با موضوع زمان و وجود برگزار کرده است. به‌علاوه سخنرانی درباره‌ی پایان فلسفه و وظیفه‌ی تفکر و قطعاتی از بازاندیشی رابطه‌ی هایدگر با پدیدارشناسی. همچنین در مقدمه‌ی کوتاه اما کمک‌کننده‌ی این اثر تلاش بر این بوده تا مسیری از کتاب «وجود و زمان» تا «زمان و وجود» هایدگر برای مخاطب ترسیم شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات