كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
زعفران

زعفران

نویسنده: علی کتابداری
ناشر: بانک سامان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 120
اندازه کتاب: رحلی گالینگور

 

مروری بر کتاب

مصور - گلاسه - رنگی

زغفران میراث تاریخی ایرانی هایی است که رنگ و طعم آن را بیش از 3000 سال قبل دیده و چشیده اند.

باستان شناسان و مورخان رد این گل ایرانی را تا روزگار مادها و در حوالی همدان و بروجرد و کرمانشاه دنبال کرده اند. ضمن اشاره ای که آشیل، نمایشنامه نویس سده های پیش از میلاد یونان، به رنگ زعفرانی جوراب داریوش کرده است روایتی این چنین نیز وجود دارد که:« شاه ایران، تن خود را در روغنی معطر می مالیده که مهیا شده از روغن آفتابگردان، پیه، شیر و زعفران بوده است.»

اشکانیان، زعفران ایران را به یونان و روم می فرستادند و در دوران ساسانیان، اهالی قم نیز زمین های خود را زیر کشت زعفران بردند. پس از آن نیز نوبت به خاک شهرهای ری، اصفهان، پارس، ماوراء النهر و خراسان رسید تا رستنگاه این گیاه دل فریب باشند. آورده اند که ایرانیان باستان چنان شیفته زر و زعفران بودند که این دو را در مجالس سرور و شادی، نثار قدوم مهمانان و بزرگان خود می کردند.

این روزها اما مرکز اصلی این گیاه، مناطق کویری و کم آب جنوب خراسان است که خاک آن سابقه ای 700 ساله در پذیرش و پرورش زعفران دارد. همین همزیستی زعفران و کویر است که از واژه «طلای کویر» نام و لقبی شایسته و با مسمی برای این گل ظریف ساخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زعفران

  • 1,200,000ریال

برچسب ها: علی کتابداری, زعفران, تغذیه, کشاورزی, آشپزی, سلامتی, کتاب زعفران