منو
سبد خرید

زرتشت و جهان غرب

زرتشت و جهان غرب
-11 %
زرتشت و جهان غرب
80,000 ریال
90,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 74764
  • وزن: 0.20kg

زرتشت و جهان غرب

نویسنده: دوشن گیمن
مترجم: مسعود رجب نیا
ناشر: هیرمند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 147
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

زرتشت، پیامبر باستانی ایران، حدود سه هزار سال پیش در شرق ایران قدیم در آسیای میانه، جایی نزدیک خوارزم آیینی یکتاپرست آورد که بعدها تا غرب و جنوب ایران زمین گسترش یافت. این کیش بعدها توسط مغان زرتشتی صبغه ای ثنوی یافت که در دوره ی ساسانی رواج پیدا کرد تا اینکه در اواخر روزگار زرتشتی به گرایش زروانی منجر شد.

فراز و نشیب های کیش زرتشتی در روزگاران سه گانه هخامنشی، اشکانی و ساسانی و موضوع بحث بسیاری از دانشمندان و ایران شناسان غربی بوده که دوشن گیمن، دانشمند برجسته فرانسوی، در این اثر به بررسی، نقد و تحلیل دیدگاه های آنان پیرامون عقاید زرتشتی پرداخته است.

سراسر تاریخ بررسی های غربیان درباره آیین باستان، هند و ایرانیان باستان، امشاسپندان یا نامیرایان مقدس زرتشتی، اهورا مزدا خدای بزرگ زرتشتیان در این کتاب به شیوه ای علمی مطرح شده است. طیف خوانندگان: علاقه مندان فرهنگ باستانی ایران، تاریخ، دین شناسی، مردم شناسی و ادبیات کهن. از ویژگی‌های آیین زرتشت یکی پایبندی و استواری سرسخت آن است بر توصیه و یگانگی ذات برای، چنانکه بعضی از پژوهندگان چنین انگاشته‌اند که اعتقاد به هویت یا دوگانگی عوامل خیر و شر در جهان یا برابر نهادن اهورامزدا با انگره مینیو ناشی از همین پافشاری است.

ازجمله اینگونه دانشمندان باید از اشپیکل و هنینگ نام برد. پس کوشش در شناخت آئین زرتشت از مباحث جالب بوده و برای فرهیختگان و دانش‌پژوهان پرداختن بدان دلکش و آموزنده است.البته پوشیده نماند که اثر حاضر بحثی است اندکی فنی و کلامی که دقت و توجه خاص در آن ضروری است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب