کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
زرتشت و جهان غرب

زرتشت و جهان غرب

نویسنده: دوشن گیمن
مترجم: مسعود رجب نیا
ناشر: هیرمند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 147
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

زرتشت، پیامبر باستانی ایران، حدود سه هزار سال پیش در شرق ایران قدیم در آسیای میانه، جایی نزدیک خوارزم آیینی یکتاپرست آورد که بعدها تا غرب و جنوب ایران زمین گسترش یافت. این کیش بعدها توسط مغان زرتشتی صبغه ای ثنوی یافت که در دوره ی ساسانی رواج پیدا کرد تا اینکه در اواخر روزگار زرتشتی به گرایش زروانی منجر شد.

فراز و نشیب های کیش زرتشتی در روزگاران سه گانه هخامنشی، اشکانی و ساسانی و موضوع بحث بسیاری از دانشمندان و ایران شناسان غربی بوده که دوشن گیمن، دانشمند برجسته فرانسوی، در این اثر به بررسی، نقد و تحلیل دیدگاه های آنان پیرامون عقاید زرتشتی پرداخته است.

سراسر تاریخ بررسی های غربیان درباره آیین باستان، هند و ایرانیان باستان، امشاسپندان یا نامیرایان مقدس زرتشتی، اهورا مزدا خدای بزرگ زرتشتیان در این کتاب به شیوه ای علمی مطرح شده است. طیف خوانندگان: علاقه مندان فرهنگ باستانی ایران، تاریخ، دین شناسی، مردم شناسی و ادبیات کهن. از ویژگی‌های آیین زرتشت یکی پایبندی و استواری سرسخت آن است بر توصیه و یگانگی ذات برای، چنانکه بعضی از پژوهندگان چنین انگاشته‌اند که اعتقاد به هویت یا دوگانگی عوامل خیر و شر در جهان یا برابر نهادن اهورامزدا با انگره مینیو ناشی از همین پافشاری است.

ازجمله اینگونه دانشمندان باید از اشپیکل و هنینگ نام برد. پس کوشش در شناخت آئین زرتشت از مباحث جالب بوده و برای فرهیختگان و دانش‌پژوهان پرداختن بدان دلکش و آموزنده است.البته پوشیده نماند که اثر حاضر بحثی است اندکی فنی و کلامی که دقت و توجه خاص در آن ضروری است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زرتشت و جهان غرب

  • ناشر: هیرمند
  • کد کتاب: 74764
  • موجودی: در انبار
  • 90,000ریال
  • 80,000ریال

برچسب ها: دوشن گیمن, مسعود رجب نیا, , زرتشت, ادیان ایرانی, تاریخ ادیان, زرتشتیت, کتاب زرتشت و جهان غرب