کتاب زرتشت مزدیسنا و حکومت فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای ایران انتشارات شرکت سهامی انتشار

زرتشت مزدیسنا و حکومت

نویسنده: سید جلال الدین آشتیانی
ناشر: شرکت سهامی انتشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1369 ~ 1367 
کد کتاب: 76087

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : در حد نو
 

مروری بر کتاب 

کتاب حاضر تلاشی است برای شناساندن چهره واقعی این پیامبر کهن از زیر زنگار هزاران سال کج فهمی و جهل که با استفاده از منابع معتبر متعدد و نیز با بررسی سرودهای گاتاها به رشته تحریر درآمده است.

زرتشت نه پیمبر ایرانیان است و نه پیامبر ایرانی ، بلکه او یک آریایی است که به ایران کنونی هرگز قدم ننهاده بوده است و زمانی که مادها و پارسها دولتی در ایران تشکیل داده و ایرانی بوجود آوردند ، قرنهای متمادی از ظهور زرتشت گذشته بوده است. البته مصلحین جهان متعلق به همه ملتها می باشند ، اما اطلاق پیامبر ایرانی به زرتشت از نظر تاریخی صحیح نیست. زرتشت از نظر تبار به آریایی های هند همانقدر نزدیک است که به مهاجرین آریایی ایرانی.شاید از نظر زبان حتی به اقوام ودایی نزدیکتر از طوایف مادی و هخامنشی و ساسانی باشد

خواننده با بررسی ژرف این نوشتار در خواهد یافت که سخن پرداز خردمند و اندیشمندی در «گاتها» با سروده های پرمغز و آگاهی بخش خویش برای نخستین بار یکتاپرستی ناب و بی همتایی را درمیان می گذارد و بینش و منش زندگی پاک و راست را می آموزند. 
هرچند راهی که زرتشت نشان داد به درستی پیموده نشد ولی در آنچه از فرهنگ کهن ایران به ویژه در گزارش های یونانیان یاد شده است وابستگی ایرانیان به این پیام را میتوان دریافت، دلبندی ایرانیان به بینشمندی و آگاهی و ارزش فضائل انسانی در اشعار و اندیشه های عرفا و دانشمندان و فلاسفه ایرانی نشانی از این آموزش والاست. 
در این روزگاران رواج بازار دروغ و فریب و کینه توزی و دورویی، آموزش های انسان سازی چون پیام زرتشت که بر دانایی و بینش و خرد استوار است برای انسانهای شایسته فردای ایران بسیار سودمند و کارساز است.

فهرست 

زرتشت 
پیام زرتشت
تحولات دین زرتشت
زرتشت و حکومت
آریاها
و

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زرتشت مزدیسنا و حکومت

  • 0ریال

برچسب ها: جلال الدین آشتیانی, تاریخ ایران باستان, اوستا, زرتشت, زرتشتیت, ادیان ایرانی, تاریخ تمدن ایران