منو
سبد خرید

زبان و ادب فارسی

زبان و ادب فارسی
-13 %
زبان و ادب فارسی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 129509 - 32/1
  • وزن: 0.20kg
305,000 ریال
350,000 ریال

زبان و ادب فارسی

نویسنده: غلامرضا ارژنگ
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 214
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 25

 

مروری بر کتاب

آشنایی بیشتر با زبان فارسی امروز، آگاهی از مقوله‌ی ادبیات و هنر، آشنایی با نمونه‌هایی از ادب فارسی کهن و معاصر، و افزایش مهارت در کار نگارش، هدف‌های کلی این کتاب هستند. برای رسیدن به این هدف‌ها، درس‌هایی در زمینه‌های زبان‌آموزی و شناخت هنر و ادبیات و شعر، و آیین نگارش مانند نامه‌نگاری و خلاصه‌نویسی و بازنویسی به نثر امروز و مقاله‌نویسی و گزارش‌نویسی آمده است. این درس‌ها کلا به قلم مولف نگارش یافته و منابع و ماخذ مهم آن‌ها در پایان کتاب ذکر شده است.

درس‌های دیگر نمونه‌هایی است که از میان آثار کهن و معاصر از نظم و نثر و داستان برگزیده شده است. در پایان هر درس، واژه‌ها و عبارات و مطالب پیچیده به ترتیبی که در متن آمده، زیر عنوان «توضیحات» با استفاده از فرهنگ معین، معنی و تشریح شده است.

کتابی که پیش رو دارید کتاب درسی فارسی عمومی دانشگاه‏ها است که در بیست‌وچهار درس تدوین شده است. هدف اصلی این کتاب آشنایی بیش‌تر با زبان فارسی امروز و آگاهی از مقوله‌ی ادبیات و هنر و آشنایی با نمونه‏هایی از ادب کهن و معاصر فارسی و افزایش مهارت در کار نگارش است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات