زبان شناسی

زبان شناسی

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: فاطمه عظیمی فرد - فائقه شاه حسینی
ناشر: کتاب آوند دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 416
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

آشنایی با علوم زیربنایی زبان انسان

زبان‌شناسی، مطالعه‌ی علمی زبان انسان است. اگر در دوره‌ی زبان‌شناسی ثبت‌نام کرده‌اید یا اگر می‌خواهید در این حوزه مطالعه کنید، زبان‌شناسی For Dummies به شما کمک می‌کند تا با برخی جریان‌های اصلی زبان‌شناسی آشنا شوید. این موارد عبارتند از: چیستی و کاربرد زبان (برقراری ارتباط)، نحوه‌ی کارکرد زبان (شکل‌گیری الگوهای زبانی)، آنچه زبان در خصوص ذهن آشکار می‌سازد (شناخت) و نحوه‌ی شکل‌گیری جامعه به واسطه‌ی زبان نوشتاری (فناوری).

آشنایی با اصول اولیه ــ با ویژگی‌های مشترک همه‌ی زبان‌ها و مؤلفه‌های سازنده‌ی آن‌ها به عنوان‌ وسیله‌ای برای انتقال معنا آشنا می‌شوید.
کشف اجزای سازنده‌ی زبان ــ چگونه آواهای زبانی با یکدیگر ترکیب می‌شوند و واژه‌ها را شکل می‌دهند و همان واژه‌ها چطور در کنار هم جمله‌ها را می‌سازند و این جمله‌ها چگونه می‌توانند در کنار یکدیگر قرار بگیرند و گفت‌وگویی را شکل دهند.
مطالعه‌ی رابطه‌ی میان مغز انسان و زبان ــ با نحوه‌ی فراگیری زبان کودکان و یادگیری زبان بزرگسالان آشنا می‌شوید و در مورد فعال‌سازی مغز از طریق زبان مطالبی را می‌آموزید.

کاوشی در زبان نوشتار ــ با نحوه‌ی شکل‌گیری نظام‌های مختلف نوشتاری آشنا می‌شوید به تغییرات زبانی متعاقب نوشتن پی می‌برید و متوجه می‌شوید که چگونه زبان سبب تغییر خود شما شده است!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زبان شناسی

  • 280,000ریال
  • 250,000ریال

برچسب ها: فاطمه عظیمی فرد, فائقه شاه حسینی, زبانشناسی, دستور زبان, کتاب زبان شناسی