دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زبان رمزی نگارگری

زبان رمزی نگارگری
زبان رمزی نگارگری
-10 %
زبان رمزی نگارگری
زبان رمزی نگارگری
زبان رمزی نگارگری
  • موجودی: موجود
  • مدل: 164976 - 72/2
  • وزن: 0.50kg
1,350,000 ریال
1,500,000 ریال

زبان رمزی نگارگری

نویسنده: کاترین کیبس
مترجم: پرویز مرزبان
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 125
اندازه کتاب: رحلی گالینگور - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ بالای عطف کتاب چسب خوردگی دارد ( بدون روکش )

 

مروری بر کتاب

مصور  - تعدادی رنگی

نقاشی چه شعر پُر معنی و چه موسیقی، گویایی است که با راز دل همه جفت می‌شود، اما من همیشه سعی دارم خود را فراموش کنم و در پس پرده‌ها روح زیبای صنعتگر را ببینم و به خواهش‌های دل او برسم. هر کس به ذوقخود یک پرده نقاشی داشته باشد می‌تواند ساعت‌ها بنشیند و با شعر و موسیقی و تفکر خوش بگذراند. به صدا احتمال شما پرده آرزوی خود را در این کتاب پیدا خواهید کرد.

درنگارگری و تذهیب خط رکن اصلی را داراست و به اندازه‌ای مورداهمیت است که وجود سایه هاراکم رنگ و حتی گاهی از بین می‌برد قلمگیری‌ها درنگارگری شباهت چشمکیری به خوشنویسی دارد چرا که هرد و آن از ممارست و دقت نظر بالایی برخوردار است.
آنچه که نگارگری را از طراحی جدا می‌کند شیوه اجرای خطوط آن است که درنگارگری با ضعف و قدرت همراه است در میان تمام مخلوقات ایزدی خط تنها مخصوص انسان است وقدرتی است که سایر مخلوقات از آن بی بهره‌اند واز آنجایی که خط مخصوص انسان است به طبع از جنس وی می‌باشد و ریشه در ضمیر و فطرت آدمی دارد.

در دین مبین اسلام مبارزه با خیر و شر در نفس آدمی وجود دارد در نفسی که گاهی آرام و لطیف و گاهی طغیانی لجام گسیخته می‌باشد و همین نفس وقتی در پرتوالطاف الهی صاحب تربیت شود و مهار زده گرددانسان را نجات می‌بخشد و بر کشتی سعادت می نشاند پس دراین جا نقش اصلی خطوط بیش از پیش روشن می‌شود چرا که همین خطوط جانشینان اصلی ویادگاری‌های همیشه فکر انسانند تفکر انسانهایی که درقالب خط‌ها و نقش‌ها بر صفحات تاریخ جاودانه می‌شوند.

تاریخچه و ویژگی‌های نگارگری (نقاشی) اسلامی مبحث اصلی کتاب است که در دو بخش کلی فراهم آمده است .نگارنده در بخش نخست با عنوان "نگارگری اسلامی میان تجویز و تحریم "ابتدا ویژگی‌های نگارگری اسلامی، سپس منابع و موضوع‌های نگارگری اسلامی را شرح می‌دهد .وی در ادامه این موضوعات را نیز بررسی می‌کند : نگارگری دینی در اسلام، تصویر قصص قرآن و کتب مقدس آسمانی، و هنر چهره‌نگاری (پرتره) در اسلام .در بخش دوم "نگاری‌گری عربی "در دوره‌های مختلف اسلامی در کشورهای عربی و ایران بررسی شده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات