کتاب زبان بدن ؛ راهنمای تعبیر حرکات بدن فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات جانان

زبان بدن

نویسنده: آلن پیز
مترجم: سعیده زنگنه
ناشر: جانان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 185
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 13

 

مروری بر کتاب 

وقتی برای اولین بار در سال 1983 در یک سمینار در مورد «زبان بدن» مطالبی را شنیدم، آنقدر هیجان زده شدم که می‌خواستم چیزهای بیشتری در مورد آن بیاموزم. سخنران این بحث درباره‌ی بعضی از تحقیقات «پروفسور ری برد ویتسل» از دانشگاه «لوئیزویل» صحبت می‌کرد که نشان می‌داد ارتباطات انسانی، بیشتر از طریق حرکات سر و دست، حالت بدن، موقعیت و فاصله انجام می‌شود. در آن زمان سال‌ها بود که مشاور‌ خانواده‌ها بودم و در زمینه‌ی مهارت‌های ارتباطی، دوره‌های متعددی را پشت سر گذاشته بودم؛ اما در هیچ یک از این دوره‌های آموزشی، درباره‌ی جنبه‌های غیر‌کلامی یا معانی زبان بدن چیزی بیان نشده بود.


من در بررسی‌هایم متوجه شدم که اگر‌چه در کتابخانه‌ها و دانشگاه‌ها درباره‌ی این موضوع، اطلاعاتی وجود دارد، اما اطلاعات مفید، اندک بودند و بسیاری از این اطلاعات به دست افرادی نوشته شده بودند که در زمینه‌ی برخورد با سایرین هیچ‌گونه تجربه‌ای نداشتند و یا تجربه‌شان بسیار کم بود. البته این بدان معنی نیست که آثار این افراد اهمیتی نداشت، اما اکثر آنها به قدری فنی و پیچیده نوشته شده بودند که نمی‌توانستند کاربرد یا استفاده‌ی عملی برای افراد عامی داشته باشند.


من در نگارش این کتاب، تعداد زیادی از مطالعات انجام شده توسط دانشمندان پیشتاز علوم رفتاری را خلاصه کرده‌ام و آنها را با تحقیقات مشابه متخصصان سایر رشته‌ها مانند جامعه‌شناسی، مردم‌شناسی، آموزش و پرورش، روان‌پزشکی و مشاوره‌ی خانواده تلفیق کرده‌ام. من نمی‌گویم که این کتاب در زمینه‌ی زبان بدن حرف آخر را زده است، و یا این که این کتاب فرمول‌های سحرآمیزی دارد، ولی به نظرم بسیار کامل است.


هدف این کتاب این است که:
الف) خواننده را نسبت به علامت‌ها و نشانه‌های غیر‌کلامی‌اش آگاه سازد.
ب) نشان دهد که چگونه مردم با استفاده از این وسیله، با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.


این کتاب هر یک از اجزا‌ی زبان بدن - که شامل حرکات سر و تن و حرکات سر و دست می‌شود - را به صورت مجزا مورد بررسی قرار می‌دهد، اما ارتباط غیر‌کلامی فرایندی پیچیده است که اصوات، کلمات، تن صدا و حرکات بدن را در بر می‌گیرد.
من در این کتاب قصد دارم تا به خواننده درباره‌ی ارتباط با سایر انسان‌ها بینش و آگاهی بیشتری بدهم و بدین ترتیب وی صاحب درکی عمیق‌تر از سایر افراد و در نتیجه خودش شود؛ در حالی که عدم شناخت و ناآگاهی، ترس، نگرانی و یا سوء برداشت به‌ وجود می‌آورد و ما را نسبت به رفتارهای سایرین عیب‌جوتر می‌کند.


در ابتدا هدف من از تألیف این کتاب، ارائه‌ی اثری علمی ـ دانشگاهی بود، ولی طی چند سال تحقیقات و استفاده از منابع مختلف برای نگارش این کتاب، به‌گونه‌ای آن را بسط داده ‌است که هر فردی صرف‌نظر از حرفه یا مقامش بتواند از آن استفاده کرده، به درک بهتری از پیچیده‌ترین واقعه‌ی زندگی - یعنی برخورد رو در رو با افراد - دست یابد.
                                                                                                                                                آلن‌پیز

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زبان بدن ؛ راهنمای تعبیر حرکات بدن

  • ناشر: جانان
  • کد کتاب: 81191 - 116/6
  • موجودی: در انبار
  • 140,000ریال
  • 120,000ریال

برچسب ها: آلن پیز, سعیده زنگنه, روانشناسی بدن, روانشناسی روابط, روانشناسی رفتار, رفتار شناسی, روانشناسی اجتماعی, زبان بدن, کتاب زبان بدن ؛ راهنمای تعبیر حرکات بدن