کتاب زبان از یاد رفته ؛ درک و تحلیل رویا ، داستانهای کودکان و اساطیر ؛ متن کامل فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات مروارید

زبان از یاد رفته

نویسنده: اریک فروم
مترجم: ابراهیم امانت
ناشر: مروارید - فرانکلین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 344
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

پس از پیشگفتار و مقدمه کتاب از 6 فصل مجزا تشکیل شده است.ماهیت زبان سمبولیک : در این فصل توضیح داده می شود که سمبول چیست و زبان سمبولیک چگونه از آن استفاده می کند و چه سمبولهایی جهانی هستند و چه سمبولهایی را باید در متن خواب یا اسطوره یا داستان بررسی کرد.

ماهیت رویاها : فروم نظر خود را درباره ی منشا رویا و چگونگی و چرایی تشکیل آن می گوید.فروید و یونگ : در این فصل بیشتر به کتاب "تفسیر رویا" ی فروید پرداخته می شود و قطعات و مثال های زیادی از این کتاب آورده می شود تا رویا را از دیدگاه فروید بررسی کند.

چند صفحه ای هم در مورد دیدگاه یونگ صحبت می کند که البته ناقص و تقریبا به درد نخور است.تاریخچه ی تعبیر رویا : در بخش اول به تعبیر رویای بدوی و در بخش دوم به تاریخچه ی تعبیر رویا از منظر روانشناسی می پردازد. 
قسمت دوم حاوی تاریخچه ی بسیار جالب و مفیدی از تعبیر رویا بین فلاسفه ی یونان باستان و قرون وسطی و دوران مدرن است.

فهرست 

مقدمه
۱- ماهیت زبان سمبلیک
۲- ماهیت رویا
۳- فروید و یونگ
۴- تاریخچه تعبیر رویا
۵- هنر تعبیر رویا
۶- زبان سمبلیک در اساطیر

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زبان از یاد رفته ؛ درک و تحلیل رویا ، داستانهای کودکان و اساطیر ؛ متن کامل

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 89895 - 15/2
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: اریک فروم, ابراهیم امانت, روانشناسی تحلیلی, روانکاوی, خواب دیدن, روانشناسی یونگ, سمبولیسم, اساطیر, افسانه ها, اسطوره شناسی, اساطیر جهان, کتاب زبان از یاد رفته ؛ درک و تحلیل رویا ، داستانهای کودکان و اساطیر